В Україні близько 20% офіційних безробітних. Багато хто з них працевлаштовується без трудової книжки, намагаючись уникнути мобілізації.
Про це заявив голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він заявив, що новий закон про мобілізацію прямо не стимулює перехід працівників у тінь. Проте депутат визнав, що певний зв'язок між цими явищами є.
"Люди не хочуть офіційно працевлаштовуватися. По одній простій причині. Вони знають, що офіційне працевлаштування військовозобов'язаних — це зразу облік. І це перша причина переходу економіки в тінь. За нашими даними, приблизно 1,5 мільйона людей за останні півтора року просто звільнилися з офіційного ринку праці", - заявив Данило Гетманцев.
Нардеп нагадав, що в Україні з 1994 року неможливе офіційне працевлаштування без військового квитка. Набагато більше, на його думку, дефіциту кадрів сьогодні сприяє міграція.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Гетманцев зазначив, що попри майже 20-відсоткове безробіття, підприємствам сьогодні складно залучити кваліфікованих працівників навіть великими зарплатами.
"Спробуйте знайти їх у Києві, Дніпрі чи Львові. Бухгалтера спробуйте знайти. Навіть екскаваторника. Бізнес каже, що не може знайти екскаваторника, пропонуючи зарплату у 4 тис. доларів. Навіть айтішників вже складно знайти", - зазначив нардеп.
Зазначимо, що за даними Конфедерації роботодавців України, лише за останні півтора року через вимогу стати на військовий облік у нашій країні звільнилися 1,5 млн осіб.
Політики, як можуть, на словах намагаються пом'якшити вплив нового закону про мобілізацію на економіку. Напередодні народний депутат Олександр Федієнко заявив, що на фронт потрапляють лише 10-15% мобілізованих.