F-16 прибудуть в Україну влітку і захистять Харків від авіабомб, - The Guardian

Автор: Леся Ловіцька

Російські окупанти регулярно обстрілюють Харківську область, зокрема використовуючи КАБи- керовані авіаційні бомби. Винищувачі F-16, які надійдуть в Україну, зможуть захистити регіон від атак ворога. Про це повідомили у виданні The Guardian.

F-16 прибудуть в Україну влітку і захистять Харків від авіабомб, - The Guardian - today.ua

Окупанти б'ють з артилерії, РСЗВ та використовують безпілотники. Українським військовим вкрай необхідна авіація, щоб захистити місцеве населення. Зокрема, йдеться про літаки F-16.

Експерт з авіації Костянтин Криволап зазначив, що загарбники просто знищують Харків. Тому західна допомога дуже важлива.

"Нам і нашим партнерам треба розуміти, що швидше ми залучимо, зокрема, F-16, то краще буде для всіх. Тому що якщо він буде оснащений правильними ракетами, то ми зможемо відганяти Су-34 та Су-35, які переносять бомби", - зазначив він.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

F-16 можна використовувати по-різному, тому що вони проходили серйозні модифікації й до них можна прикріпити певне обладнання.

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен підтвердила, що перші поставки F-16 до України мають відбутися найближчими місяцями.

Генерал Арнуд Столманн повідомив, що очікує моменту, коли винищувачі нарешті піднімуться над українським небом. Активно проводиться навчання українських інструкторів технічному обслуговуванню реактивних літаків.

Загалом, Нідерланди, Данія, Норвегія та Бельгія зобов’язалися надати нашій країні близько 80 американських винищувачів F-16 американського виробництва, а також техніку, яку наша влада просить вже понад рік. Затримки пов'язані з ретельною підготовкою – не лише пілотів, а й технічного персоналу, тому що важливе ефективне обслуговування літаків.

F-16 прибудуть в Україну влітку і захистять Харків від авіабомб, - The Guardian

F-16 захистять Харків. Колишній український військовий льотчик Анатолій Храпчинський наголосив, що росіяни змушені будуть змінити тактику:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми зможемо більш ефективно націлювати їхні літаки та ракети, і їм буде дуже важко продовжувати використовувати керовані авіабомби КАБ, які вони повинні запускати з відстані від 50 до 70 км. З F-16 ми можемо досягти паритету в небі над Україною і завдати серйозних втрат російській авіації в прикордонній зоні", - вказав аналітик.

Раніше у ЗСУ повідомили про можливості застосування F-16 на фронті.