Евакуйовані з прифронтових територій громадяни мають право на отримання допомоги

Автор: Корнєєв Ігор

У прифронтових територіях регулярно оголошується евакуація населення, при загрозі обстрілу чи просування ворога. Громадяни, які евакуюються, можуть заздалегідь оформити допомогу та отримати її прямо в пункті збору.

Евакуйовані з прифронтових територій громадяни мають право на отримання допомоги - today.ua

Основні види допомоги

Громадяни з групою інвалідності, а також діти, мають право на отримання 3 тисячі гривень допомоги від держави. Інші категорії громадян отримують 2 тисячі грн. Виплата здійснюється, якщо громадянин раніше не отримував такої допомоги чи допомоги від міжнародних фондів та організацій.

Списки на евакуацію складає обласна військова організація. Бажано перевірити, що вас до нього внесли. У цьому випадку прямо в пункті збору, звідки здійснюватиметься евакуація, після звірки даних громадяни отримають матеріальну допомогу. Її виплачують Укрпошта чи Укрзалізниця.

У тому випадку, якщо немає можливості перерахувати гроші – наприклад, через відсутність електрики – вони будуть нараховані згодом. Але не пізніше п'яти днів із моменту, коли перешкоду для зарахування допомоги було усунуто.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Якщо вам вдалося самостійно виїхати з території, де оголошено евакуацію, то допомога може бути нарахована постфактум. Для цього потрібно, щоб вас додали до списку евакуйованих громадян. Наприклад, у Харківській області це можна зробити, зателефонувавши до обласного Департаменту соціального захисту населення за телефоном (066) 283 41 43.

Як оформити допомогу для ВПО

Також громадяни, які евакуюються, можуть оформити допомогу на проживання для ВПО. Причому це стосується не лише тих, хто вперше вимушено залишає рідне село, а й тих громадян, які були позбавлені допомоги після повернення додому. Вони матимуть змогу оформити її повторно.

Оформити допомогу можна у:

  • додатку "Дія";
  • у ЦНАП;
  • в органах соцзахисту;
  • у виконавчих органах місцевої влади.

Розмір допомоги той самий:

  • для дітей та інвалідів – 3000 грн;
  • для решти громадян – 2000 грн.

Евакуйовані з прифронтових територій громадяни мають право на отримання допомоги

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Інші програми для біженців

Також рекомендуємо моніторити сайти Мінсоцполітики, Мінреінтеграції, а також різноманітних гуманітарних фондів та організацій. Там може з'являтись інформація про програми підтримки громадян, які постраждали від бойових дій.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Німеччина виплатить українцям 60 млн євро. Також розповідали, хто може претендувати на грошову допомогу.