Ексміністр енергетики підтримав зміну тарифу на світло

Автор: Корнєєв Ігор

Колишній міністр енергетики України Олексій Оржель вважає, що настав час підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів. Інакше енергосистему України не відновити.

Ексміністр енергетики підтримав зміну тарифу на світло - today.ua

Олексій Оржель сьогодні обіймає посаду голови київського офісу Секретаріату Енергетичного співтовариства. Він нагадав, що з початку року Україна втратила багато своїх енергетичних об'єктів внаслідок ракетних та дронових ударів з боку Росії.

На думку ексміністра енергетики України лише підвищення тарифу для побутових споживачів допоможе компаніям відновити ці об'єкти.

"Великі витрати, які на сьогодні будуть нести енергетики для того, щоб відновитися, будуть, на жаль, закладені і в товар, який безпосередньо буде пропонуватися споживачу. Тому, такі дуже виважені рішення (збільшення тарифу на світ – ред.) мають бути прийняті", - заявив Олексій Оржель.

Популярні зараз

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Він пояснив, що витрати на відновлення енергооб'єктів неминуче ляжуть в основу нового тарифу. Енергетичним компаніям треба витратити гроші, щоб відновити обсяги генерації та розподільчі мережі. Це, за словами Оржеля, неминуче позначиться на вартості кінцевого продукту, тобто, на тарифі на електрику для побутових споживачів.

"Куди ці витрати вкладати? Звичайно у вартість кінцевого продукту", – зазначив ексміністр енергетики України.

Ексміністр енергетики підтримав зміну тарифу на світло

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Міненерго та НКРЕКУ вже вивчають можливість збільшення тарифу на світло. Депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко називав цифру 3,5 грн за кВт⋅год. За його даними, саме така сьогодні собівартість електроенергії при її виробництві.

Однак поки що в Україні продовжено дію пільгових тарифів на світло для населення. Про це заявила заступник міністра енергетики Світлана Грінчук.