Досить грабувати українців: Верховна Рада вирішила обмежити ставки на швидкі кредити

Автор: Леся Ловіцька

В Україні вирішили обмежити кредитні ставки мікрофінансових організацій. Верховна Рада схвалила у першому читанні відповідний законопроект №9422.

Досить грабувати українців: Верховна Рада вирішила обмежити ставки на швидкі кредити - today.ua

У НБУ хочуть удосконалити ринок споживчих кредитів, щоб він став конкурентним, захищеним, стабільним, а головне – орієнтованим на людей. Документ надали на сайті парламенту.

Про рішення колег повідомив депутат Ярослав Железняк. У законопроекті передбачено обмеження максимальної кредитної ставки до 1% на день. На даний момент її завищують до 5%. Стало відомо, що у перехідний період максимальна денна ставка сягатиме 2,5%.

Зміни підтримали 243 народні обранці. Більшість голосів – від фракції "Слуга народу", а "Батьківщина" не проголосувала за законопроект.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

У документі передбачено заборону кредитодавцю та новому кредитору вимагати сплати будь-яких платежів, які не вказані у договорі та/або не враховані у розрахунку денної процентної ставки.

Очікується, що зниження процентної ставки допоможе захистити права споживачів та забезпечити прозорі умови кредитування. Голова НБУ Андрій Пишний прокоментував ініціативу:

"Вражаючі 1500-1800% річних повинні піти в минуле, щоб кредит не перетворювався на фінансове рабство та соціальне вбивство".

У Нацбанку також зазначали, що мікрофінансові організації свідомо надають послуги найвразливішим верствам населення, які найчастіше не розуміють наслідків своїх дій.

Досить грабувати українців: Верховна Рада вирішила обмежити ставки на швидкі кредити

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українці масово беруть кредити

У серпні кількість виданих кредитів бізнесменам збільшилась на 0,7%, а населенню – на 2,9%. Це 3,5 та 4,6 мільярда гривень відповідно. Тенденція говорить про відновлення кредитування та бажання українців звертатися до банків за позиками. Поліпшенню ситуації, зокрема, сприяло зниження облікової ставки НБУ.

Раніше повідомлялося, що українські банки знизили ставки за гривневими кредитами для населення.