Добровольці більше воювати не можуть, але Рада поки не знає, що робити з демобілізацією

Автор: Марченко Любов

Питання про демобілізацію військовослужбовців - найгостріше та найдискусійніше в усьому законопроєкті про мобілізацію. Профільний комітет Верховної Ради досі не визначився, чи має закон містити чіткі терміни демобілізації. А тим часом у добровольців і мобілізованих громадян, які з перших днів на фронті, сили вже закінчуються. Вони не можуть більше воювати.

Добровольці більше воювати не можуть, але Рада поки не знає, що робити з демобілізацією - today.ua

Про це розповів військовий і нардеп Роман Лозинський.

На демобілізацію чекають не лише самі бійці, які з перших днів на фронті, а й їхні родини. На підтримку демобілізації в Україні вже пройшла не одна акція протесту. Сім'ї військовослужбовців вимагають ротації на фронті. Однак поки що депутати так і не визначилися, за що голосуватимуть.

Пропозицій було багато: дати право на демобілізацію тим, хто відслужив 2 або 3 роки; відпускати лише тих, хто відвоював хоча б рік на "нулі"; не відпускати нікого до закінчення війни.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Профільний комітет ВР схиляється до варіанту з мобілізацією після 36 місяців служби, але тільки з дозволу Ставки Головнокомандувача. А це означає, що знову ніяких конкретних термінів демобілізації людям не скажуть.

"Хтось вийшов із пропозицією 12 місяців, хтось 24 місяці, хтось - 28 місяців. Базова пропозиція була 36 місяців. Така гра місяцями... Це життя людей, це реальний їхній відрив від сім'ї, з одного боку. З іншого боку, це час для підготовки резервів, щоб мобілізувати достатньо сил, людей і зброї, достатньо ресурсів. І замінити їх на полі бою, тих, хто вже це право на демобілізацію отримає", - розповів нардеп.

Добровольці більше воювати не можуть, але Рада поки не знає, що робити з демобілізацією

Роман Лозинський вважає, що має бути диференційований підхід до цього питання, оскільки не можна прирівнювати роки тилової служби в ЗСУ до року, проведеного в окопах.

"Насамперед ми говоримо про коефіцієнт, враховуючи участь у бойових розпорядженнях. Підхід має бути різним до бойових і небойових посад. Це ті речі, про які ми говорили, про які говорять наші побратими. Генштаб почув і зараз разом із Комітетом готує пропозиції", - розповів захисник.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, питання про демобілізацію поки що залишається відкритим, депутати продовжують над ним роботу.

Нагадаємо, депутати досить легко розв'язали питання про демобілізацію строковиків, яким довелося служити, як ніколи довго.