Деяким українцям можуть залишити тільки 80% пенсії

Автор: Марченко Любов

Декому з українців загрожує скорочення пенсії. Виплату можуть зменшити на 20%. Таке може статись, якщо пенсіонер працевлаштується і не повідомить про це Пенсійний фонд.

Деяким українцям можуть залишити тільки 80% пенсії - today.ua

Про це йдеться в інформації від пресслужби Пенсійного фонду України.

Пенсіонери, які влаштувалися на роботу або звільнилися з роботи, мають повідомити про це ПФУ. На це їм дається 10 днів із моменту зарахування на роботу. Якщо вони цього не зроблять, то можуть поплатитися соєю пенсією. Принаймні її частиною, попереджають у ПФУ.

Адже громадянам, які працюють, пенсія виплачується дещо по-іншому. Їхні пенсії не індексують щороку, а роблять раз на два роки перерахунок по новому стажу.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Крім того, пенсіонерам, які достроково вийшли на пенсію за вислугою років, тобто до 60 років, а потім знову влаштувалися на роботу, взагалі призупиняють виплату пенсії. Щоправда це стосується лише тих випадків, коли пенсіонер вийшов на ту саму роботу, яка дала йому право достроково вийти на заслужений відпочинок.

Деяким українцям можуть залишити тільки 80% пенсії

Та в будь-якому разі пенсіонерам, що працюють, не нараховуватимуть надбавки і підвищення, які належать лише тим, хто не працює.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У випадку, якщо з’ясується, що пенсіонер працює, але не повідомив про це ПФУ, він муситиме повернути частину незаконно нарахованої йому пенсії. Він може повернути те, що держава йому переплатила, добровільно. Та якщо він цього не зробить, то переплату утримуватимуть із нього примусово - з кожної пенсії. А оскільки всю пенсію вирахувати не можуть – закон не дозволяє, то можуть утримувати по 20% із кожної виплати.

Нагадаємо, стало відомо, яку суму можуть отримати родичі на поховання пенсіонера.