Стало відомо, яку суму допомоги можуть отримати родичі на поховання пенсіонера

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну і бюджетну скруту, держава не скасувала виплати допомоги на поховання. Зокрема, рідні покійного пенсіонера можуть отримати кошти, які передбачені законом. Щоправда, суму на кожного дають різну.

Стало відомо, яку суму допомоги можуть отримати родичі на поховання пенсіонера - today.ua

Хто і скільки грошей може отримати на поховання близької людини, розповіли у Пенсійному фонді України.

Нині в Україні дорожчає не лише життя, але й смерть. Поховати людину вартує немалих грошей. І далеко не кожній сім’ї такі витрати по кишені. Тим більше, що зазвичай таке горе приходить несподівано, і не всі мають заощадження на такий випадок. А якщо сім'я перед тим ще й витратила гроші на лікування хворого, то буває так, що поховати родича взагалі немає на що. 

"Розмір допомоги на поховання залежить від закону, відповідно до якого було призначено пенсію померлому", - йдеться в інформації ПФУ. 

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Стало відомо, яку суму допомоги можуть отримати родичі на поховання пенсіонера

Якщо покійному свого часу призначили пенсію відповідно до закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", то його родичі отримають більшу допомогу на поховання. Вона передбачена у розмірі трьох місячних пенсій. Водночас розмір цієї допомоги не може бути меншим за п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. На сьогодні це становить 13420 гривень. Тобто, допомога на поховання такого пенсіонера не може бути меншою за цю суму.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж покійному призначали пенсію так, як більшості – відповідно до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (або інших законів), то в такому разі його рідним виплатять лише дві пенсії. Причому у цьому випадку ніякого мінімального обмеження немає.

Нагадаємо, в Україні з 7 липня припинено виплату важливої соціальної допомоги. Йдеться про грошову виплату евакуйованим громадянам.