Ірландія у шість разів скоротить грошову допомогу десяткам тисяч українських біженців

Автор: Корнєєв Ігор

В уряді Ірландії анонсували скорочення допомоги для десятків тисяч українських біженців. Це також торкнеться 2,5 тисячі наших співгромадян, які досягли пенсійного віку або мають інвалідність.

Ірландія у шість разів скоротить грошову допомогу десяткам тисяч українських біженців - today.ua

В ірландському уряді зазначають, що для десятків тисяч біженців, які прибули до країни після початку повномасштабної війни з Росією, було встановлено максимальну соціальну допомогу. Через 27 місяців було вирішено її скоротити.

Спочатку під скорочення потрапила допомога для громадян, які прибули до країни з середини березня цього року. Виплати зменшились із 232 євро на тиждень до 38,8 євро. Минулого тижня було оголошено, що допомога 27 тисячам українських біженців, які розміщені у соціальному житлі, також буде скорочена до цього значення.

Міністр соціального захисту Ірландії Хізер Хамфріс пояснила рішення уряду.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

"Ми знижуємо виплати для людей, які отримують повний комплекс послуг. Повне обслуговування означає, що ви отримуєте їжу, світло, тепло, всі необхідні комунальні послуги. Ми поетапно це реалізуємо, це (скорочення допомоги – ред.) відбудеться у серпні", - заявила міністр соцзахисту Ірландії.

Вона заявила, що знає про те, що скорочення соціальної допомоги в цьому випадку торкнеться 2,5 тисячі українських пенсіонерів і людей з інвалідністю. Проте нагадала, що ірландські пенсіонери самі оплачують свої рахунки, а українці живуть на повному забезпеченні уряду.

Ірландія у шість разів скоротить грошову допомогу десяткам тисяч українських біженців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо ви пенсіонер в Ірландії, у вас є власне житло, ви маєте його забезпечити самі: ви повинні платити за світло, ви повинні платити за електрику, ви повинні платити за воду, ви повинні платити за інші комунальні послуги", - сказала Хізер Хамфріс.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Польщі мають намір обмежити пільги військовозобов'язаним українцям.