Держава оплатить фермерам послуги з розмінування: виділено 3 млрд грн

Автор: Корнєєв Ігор

В уряді пообіцяли компенсаційні виплати фермерам, які замовлять послуги з розмінування своїх сільськогосподарських угідь. На ці цілі до бюджету вже закладено гроші.

Держава оплатить фермерам послуги з розмінування: виділено 3 млрд грн - today.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що лише цього року вдалося обстежити щодо наявності вибухонебезпечних предметів 53 тисячі гектарів земель. Глава уряду розповів, що 5% цих площ були на цю мить визнані непридатними для ведення сільськогосподарських робіт, решту — повернуто в користування агровиробникам.

Також Денис Шмигаль розповів, що фермери можуть звертатися за послугами з розмінування до компетентних фахівців. Сьогодні держава готова компенсувати їм ці витрати.

"Тепер у нас працюватиме ще один важливий інструмент — компенсації фермерам за закупівлю послуг із розмінування. Від початку говорили про 2 млрд грн на цю програму, але вдалося її збільшити. Тепер в державному бюджеті закладено 3 млрд грн", - зазначив прем'єр.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

За словами глави уряду, держава зможе компенсувати до 80% вартості робіт з обстеження та розмінування орних угідь. Закупівлю послуг здійснюватимуть через сервіс Prozorro для розвитку здорової конкуренції та зниження корупційної складової.

Як розповів Денис Шмигаль, перші такі закупівлі можуть відбутися вже на рубежі весни та літа поточного року.

Держава оплатить фермерам послуги з розмінування: виділено 3 млрд грн

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, минулого тижня глава українського уряду заявив, що в Україні створюються десятки секретних заводів із виробництва зброї. На додаток, він повідомив, що п'ять спільних із західними партнерами виробництв уже функціонують в Україні.

На стадії підписання, за словами Дениса Шмигаля, є ще кілька договорів.