Демобілізація після 36 місяців служби: військовослужбовець розповів, чому її може не бути

Автор: Марченко Любов

В оновленому варіанті законопроекту про мобілізацію міститься пункт про звільнення мобілізованих громадян після 36 місяців служби. Однак демобілізації може не бути навіть після цього терміну, оскільки законопроект містить ще одну умову.

Демобілізація після 36 місяців служби: військовослужбовець розповів, чому її може не бути - today.ua

Про це розповів в ефірі "Апостроф TV" доброволець ЗСУ Олег Симороз.

У представленому законопроєкті немає чіткого формулювання про звільнення мобілізованих після 36 місяців служби. Там і справді йдеться саме про такий термін, після якого можливе звільнення. Але, як з'ясувалося, це всього лиш необхідна умова для демобілізації, але не достатня, оскільки законопроєкт містить ще один момент.

"У тексті законопроєкту є можливість звільнення після 36 місяців служби, але далі стоїть кома і уточнення, що кінцеве рішення ухвалюватиме Ставка верховного головкому. Тобто є можливість, але за умови", - зазначив військовослужбовець.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Опубліковано топ-10 рейтингу українських університетів: чий диплом варто здобути

Пенсіонерам нагадали про пільги

Тобто, якщо для демобілізації не буде відповідних умов (буде відсутнє навчене поповнення, плануватимуть наступ, буде не укомплектований військовий підрозділ), то в Ставці вирішать, що час для неї поки що не настав.

Однак за відсутності чітко обумовленого терміну демобілізації у мобілізованих військовослужбовців виникає відчуття приреченості, бо вони починають себе усвідомлювати рабами на галерах, для яких можливий лише один кінець.

Демобілізація після 36 місяців служби: військовослужбовець розповів, чому її може не бути

Крім того, чітко виписаний закон, зокрема і з привілеями для тих, хто служить, міг би додати їм мотивації залишатися в армії та не чекати, доки спливе трирічний термін їхнього перебування на фронті. Можливо, потрібно запровадити систему доплат для військових, які служать довго і добре. Це буде їх стимулювати до того, щоб залишитися в бойовому підрозділі і після 36 місяців служби.

"Доплати є у нардепів і чиновників, чому б не запровадити систему доплат у Силах оборони. Основний кістяк Сил оборони - це досвідчені офіцери, сержанти і солдати, які воюють з перших місяців відкритого вторгнення. На них тримається дуже багато. Де система мотивації для цих людей, щоб вони продовжували служити, а не йшли після завершення контракту?", - каже військовий.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, Олег Симороз вважає, що примусова мобілізація громадян, яку зараз повсюдно практикують ТЦК, - це безвихідний шлях. У людей, яких відловили на вулиці і силою заштовхали в автомобіль, навряд чи буде мотивація добре служити.

Нагадаємо, нардеп Єгор Чернєв заявив, що польові командири ЗСУ схвалюють мобілізацію засуджених громадян.