Демобілізація через 18 місяців: у Раді готують зміни до закону про мобілізацію

Автор: Леся Ловіцька

У Верховній Раді готують зміни до законопроєкту про мобілізацію. Запропоновано демобілізувати українських військових не через 36, а через 18 місяців служби у ЗСУ. Тому що три роки – це надто великий термін.

Демобілізація через 18 місяців: у Раді готують зміни до закону про мобілізацію - today.ua

У парламенті тривають дискусії щодо нової законодавчої ініціативи Кабміну. Йдеться про проєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації. ВРУ підтримала його 7 лютого у першому читанні. Наразі депутати активно обговорюють питання демобілізації – воно виявилося одним з найбільш спірних.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету з питань соцполітики та прав захисту ветеранів Михайло Цимбалюк. Народний обранець від "Батьківщини" назвав термін служби у 36 місяці надто довгим. На думку депутата, треба скоротити його вдвічі.

"Ми пропонуємо 18 місяців, якщо 12 з них боєць перебував у зоні бойових дій. Це буде справедливо. І ротація – за який період. А для цього потрібна певна кількість людей, щоб можна було ротувати ті підрозділи, які сьогодні на території виконання бойового завдання могли відходити на відпочинок, мати право відновитися та відпочити", – додав він.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Цимбалюк також наголосив на важливості демобілізації строковиків. Він із колегами вимагає негайно відправити їх додому. Чоловіки прослужили кілька років, хоча мали звільнитися зі служби через 12 місяців. Деякі з них можуть підписати контракт і продовжувати захищати Батьківщину, а в інших з'явиться право та можливість влаштувати цивільне життя.

Також обговорюється питання мобілізації викладачів. Михайло Цимбалюк вважає, що викладачі без вченого звання та ступеня докторанти на контрактній формі навчання повинні мати відстрочку від служби.

Слід вирішити й проблему з мобілізацією чоловіків, що доглядають близьких, у яких інвалідність. Таким людям треба визначити, хто їм допомагатиме. Це може бути близький родич – і цю норму слід закріпити у законі.

Демобілізація через 18 місяців: у Раді готують зміни до закону про мобілізацію

Нагадаємо, що Генштаб зробив запит на мобілізацію ще півмільйона українців. Однак президент Володимир Зеленський розкритикував цю ідею. Він підкреслив, що додатковий заклик такої кількості чоловіків потребує великих коштів, а ми не маємо зайвих грошей. Потрібно особливо ретельно підходити до питань витрат.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відомо, що воєнний стан та мобілізацію в Україні продовжили до 13 травня 2024 року.

Раніше глава держави Володимир Зеленський зробив заяву про мобілізацію, а також висловився про втрати українських військовослужбовців в Авдіївці, яку окупували росіяни.