Демобілізації військових депутати не планують, - Гончаренко

Автор: Марченко Любов

У новому законопроєкті про мобілізацію, який Верховна Рада має намір розглянути вже цього тижня, демобілізація військових фактично не передбачена. Немає чітко визначених строків, коли військовослужбовці гарантовано можуть отримати звільнення зі служби.

Демобілізації військових депутати не планують, - Гончаренко - today.ua

Про це розповів у своєму Telegram-каналі нардеп від опозиції Олексій Гончаренко.

У законопроєкті, який довго розглядали у комітетах Верховної Ради, і який вже цього тижня мають винести на голосування, не закладено конкретних строків демобілізації. Рішення про демобілізацію буде фактично віддане на відкуп Ставці головнокомандувача. Тобто військове керівництво країни вирішуватиме, відпускати людей з фронту, чи залишати їх воювати далі.

"В мобілізаційному/демобілізаційному законопроєкті, який хочуть голосувати вже цього тижня, НЕМАЄ ТЕРМІНІВ СЛУЖБИ! Все вирішує Ставка Зеленського. Тобто, давайте будемо чесними - скільки служити нашим захисникам невідомо", - пише Гончаренко.

Популярні зараз

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

За словами нардепа, він вимагав вписати в законопроект чіткі строки демобілізації. Нехай не після 18 чи 24 місяців служби, що було би справедливо, а хоча би після трирічного перебування на фронті. Однак більшість не дослухалася до його вимог.

"Я давно казав, що дайте військовим чіткі терміни служби. Окей, не хочете 18 місяців, дайте можливість людям повернутись до родин після 36 місяців!!!!!! Але скажіть чесно - коли???", - обурюється нардеп.

Демобілізації військових депутати не планують, - Гончаренко

Він також зауважує, що бійці на передовій дуже втомлені і деморалізовані через те, що давно не бачили своїх рідних. Влада хоче "на одних плечах винести всю війну", але це неможливо, зауважує Гончаренко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, законопроект – це ще не остаточний варіант того, як має бути. Адже під час голосування в залі у закон може бути внесено ще чимало змін. Зрештою, його розгляд можуть знову відкласти, щоб напрацювати більш прийнятні варіанти.

Нагадаємо, депутати передбачили в законопроекті мобілізацію засуджених. Але не всі, хто має кримінальну статтю, зможуть піти до війська. У Раді склали перелік злочинців, яких до ЗСУ не братимуть.