Данілов натякнув на великі зміни в мобілізації

Автор: Марченко Любов

Мобілізація військовозобов'язаних громадян буде відбуватися за іншим "сценарієм". Вона стане більше гнучкою та адаптованою до призовників. Водночас, вона охопить більше людей. Але мобілізовані матимуть право вибору військової спеціальності, на якій вони будуть максимально ефективними для фронту.

Данілов натякнув на великі зміни в мобілізації - today.ua

Про це заявив секретар СНБО Олексій Данілов в інтерв'ю, яке він дав для The Guardian.

Отже, як зізнався Данілов, останнім часом мобілізація в Україні дещо гальмує, але не так сильно, як це намагається подати російська пропаганда. Проблеми справді є, та вони значно перебільшені.

"Росія намагається підігріти це питання, кажучи, що у нас не вистачає солдатів, що у нас проблеми з мобілізацією... У житті завжди є проблеми, давайте не будемо їх переоцінювати", - заявив Данілов.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Та все ж, попри те, що проблеми перебільшені, влада вирішила переглянути нинішні підходи до мобілізації громадян, бо вже очевидно, що вони працюють кепсько. Умовно кажучи, добровольці скінчилися. А залишились переважно чоловіки, які з тієї чи іншої причини, не хочуть братися за зброю. Отже саме на них будуть розраховані нові методи мобілізації.

"Деякі люди бояться, бояться померти, бояться стріляти, але це не означає, що вони не можуть бути залучені до інших видів діяльності... Тепер у нас є новий міністр з новим підходом", - заявив секретар РНБО.

Данілов натякнув на великі зміни в мобілізації

Влада залучає до мобілізації рекрутингові агенції, які підбиратимуть спеціалістів для ЗСУ. Тобто українців, якщо вірити обіцянкам влади, вже не будуть виловлювати на вулиці. Натомість їм пропонуватимуть роботу у ВСУ, яка найбільш споріднена до їхньої цивільної спеціальності.

"Мобілізація стане більш гнучкою, будуть оголошені ті спеціальності, які потрібні, і люди зголошуватимуться на конкретну посаду. Наприклад, їм потрібні зварювальники або слюсарі і так далі", - каже Данілов.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вже на цьому тижні влада оголосить про зміни в мобілізації, пообіцяв секретар РНБО. Отже з його слів виходить, що в разі небажання йти на фронт, чоловік матиме змогу залишатися в тилу і водночас виконувати роботу, яка вкрай необхідна для фронту.

Втім, як це поєднати з тим, що фронт нагально потребує свіжого підкріплення, наразі невідомо. Тим більше, що інші представники влади у своїх коментарях не приховують, що військкоматам дадуть більше прав, і мобілізацію буде посилено вже найближчим часом. Адже фронт не може чекати.