Військкоматам дадуть більше прав: що дозволять працівникам ТЦК заради посилення мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні мобілізація дає серйозний збій. Працівники ТЦК не можуть мобілізувати потрібну кількість військовозобов'язаних чоловіків для поповнення ЗСУ. При цьому співробітники військкоматів обмежені у своїх правах, і нерідко їхні дії стосовно військовозобов'язаних суперечать закону. Тому депутати мають намір надати їм більше прав.

Військкоматам дадуть більше прав: що дозволять працівникам ТЦК заради посилення мобілізації - today.ua

Про це повідомив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки нардеп Роман Костенко у інтерв'ю, яке він дав Radio NV.

За словами нардепа, "мобілізаційні методи", до яких нерідко вдаються співробітники ТЦК, зазвичай викликають великий суспільний резонанс і негативно сприймаються суспільством. Тим більше, що співробітники військкоматів зазвичай перевищують свої повноваження. За законом вони не мають права зупиняти людей на вулиці, перевіряти у них документи та вручати повістки перехожим.

"Зараз багато питань з боку ТЦК та з боку тих громадян, кого вони намагаються мобілізувати. За фактом, ТЦК не має жодних прав зупинити людину, вручити їй повістку, витребувати в неї документи", - зауважив Костенко.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

При цьому поліцейські, які наділені правом зупиняти людей і перевіряти у них документи, нерідко самоусуваються від розмови працівників ТЦК з перехожими. Правоохоронці не хочуть провокувати скандал у суспільстві, яке й так уже готове до детонації після майже двох років кровопролитної війни.

"Можна зрозуміти і поліцейських, і ТЦК, які мають плани, і людей, яких незаконно намагаються залучити. Але вони мають відповідальність, згідно з Конституцією, — захищати країну", - каже нардеп.

Військкоматам дадуть більше прав: що дозволять працівникам ТЦК заради посилення мобілізації

Тому вже найближчим часом з'явиться закон, який дасть працівникам ТЦК більше прав на затримання ухилянтів. Наразі активно розробляють відповідний законопроект, який має бути готовий до кінця поточного року. У розробці цього законопроекту беруть участь не лише депутати, а й працівники Міноборони та Генштабу ЗСУ. Цей закон розширить повноваження працівників військкоматів.

"Вони зможуть також вести і аудіо та відеозаписи. Вони зможуть перевіряти приписні та документи, наскільки я пам'ятаю", - поділився Роман Костенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ймовірно, Верховна Рада проголосує за цей законопроект, щойно він буде готовий. І тоді вже ніхто не зможе заперечити, що зупинка перехожих на вулиці та примусове їхнє "пакування" в автомобіль незаконні.

Нагадаємо, деякі депутати вважають, що мобілізація має торкнутися всіх українців. Зокрема є пропозиція відправити на фронт по одній людині від кожної сім'ї.