В Україні пенсіонери отримують низькі пенсії попри великий стаж: як збільшити виплати

Автор: Леся Ловіцька

Багато українських пенсіонерів мають значний стаж роботи, але при цьому отримують низькі пенсії. Це викликано двома причинами – недосконалістю законодавства та заробітними платами, які отримували громадяни.

В Україні пенсіонери отримують низькі пенсії попри великий стаж: як збільшити виплати  - today.ua

Розмір пенсій залежить не лише від тривалості стажу, а й від зарплати, які отримував українець. Якщо вона була мінімальною впродовж усього трудового періоду, годі й розраховувати на високі виплати від держави. Сума, яка нараховується, є індивідуальною для кожного.

У 2024 році для того, щоб стати пенсіонером у 60-річному віці, слід накопичити щонайменше 31 рік страхового стажу.  Якщо його менше – від 21 року, пенсія буде доступною з 63-річного віку. А якщо українець офіційно працював та сплачував ЄСВ від 15 років, право на відпочинок виникне у нього не раніше 65-річного віку.

Громадяни, які раніше вийшли на пенсію, можуть отримувати менші виплати. Це пов'язано з різними вимогами до стажу. До жовтня 2011 року понаднормовим вважали стаж від 20 років для жінок та 25 років для чоловіків. А після вимоги зросли до 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Для пенсіонерів, які продовжують працювати, пенсію розраховують на підставі попереднього розміру прожиткового мінімуму. Коли вони звільняються, доплати перераховуються з урахуванням актуального прожиткового мінімуму.

В Україні пенсіонери отримують низькі пенсії попри великий стаж: як збільшити виплати

Як збільшити дохід майбутнім пенсіонерам

Щоб отримувати вищі виплати у майбутньому, українцям слід робити заощадження через накопичувальні фонди. Також можна інвестувати гроші у валюту, нерухомість, валюту, депозити, облігації або золото.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експертка з питань пенсійного забезпечення Лідія Ткаченко порадила українцям дбати про свої пенсії, починаючи з початку кар'єри, тобто з 20-30 років. Керівник відділу аналітики Concorde Caputal Олександр Паращій наголосив, що більшість молодих людей не задумується над цим питанням, а дарма.

Нагадаємо, що в уряді попередили: українцям не варто розраховувати на високі пенсії від держави. Молодим громадянам порадили працювати до 65 років, а також робити заощадження на старість.