Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Автор: Леся Ловіцька

В Україні щорічно буде погіршуватися ситуація з пенсійним забезпеченням. У Міністерстві соціальної політики закликали громадян відкладати гроші та бути готовими працювати до глибокої старості.

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості - today.ua

Відповідну заяву зробила заступниця міністра соцполітики Дарія Марчак. Вона вказала на те, що громадянам слід якомога довше будувати кар'єру та не поспішати на пенсію. Річ у тому, що заслужений відпочинок буде мінімально оплачуватися державою. І молодим українцям слід уже зараз думати про те, як забезпечити себе у похилому віці.

За словами чиновниці, головна причина негативної тенденції – це демографічна криза, і дефіцит працездатних людей не можна буде усунути ще кілька десятиліть. Причому населення зростатиме за умови, якщо війна невдовзі закінчиться і наші співвітчизники масово повертатимуться з-за кордону.

Наразі на одного українця, який офіційно працює та сплачує податки, припадає один пенсіонер, і це співвідношення вже є критичним. Завдяки грошовій підтримці партнерів всі пенсії та соціальні виплати надаються у повному обсязі, але ніхто не може гарантувати їх у майбутньому. Проблема посилюватиметься і пенсії будуть мізерними.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Держава не відмовиться від солідарної пенсійної системи, але виплати значно скорочуватимуться. ЇХ не вистачатиме навіть на базові потреби. В Уряді розробляють накопичувальну пенсійну систему, щоб громадяни отримувати дві виплати – соціальну від влади, а також страхову – яку забезпечать за рахунок їх внесків на власні пенсійні рахунки.

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Марчак закликала:

  • відкладати гроші на старість;
  • налаштовуватися на роботу після 60 – щонайменше до 65 років.

"Солідарні пенсії в європейських країнах – це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона здійснює накопичення під час життя", – наголосила заступниця міністерки соцполітики Оксани Жолнович.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що українцям з низькими пенсіями доплачуватиме ООН: програму фінансової допомоги продовжили до кінця року.

Раніше ексміністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що влада обманює українців. Він заявив, що причиною низьких пенсій у державі є зовсім не демографічна криза.