Чи можливе повторне підвищення тарифу на світло: відповідь Держенергонагляду

Автор: Корнєєв Ігор

В Україні тариф на світло у червні зріс на 64% - з 2,64 грн до 4,32 грн/кВт*год. У Державній інспекції енергетичного нагляду України (Держенергонагляд) повідомили, чи можливе повторне підвищення тарифу цього року.

Чи можливе повторне підвищення тарифу на світло: відповідь Держенергонагляду - today.ua

В українській енергосистемі через численні атаки росіян на електростанції та підстанції склалася вкрай складна ситуація. Наша країна втратила 9 ГВт електрогенерації й для нормального проходження опалювального сезону потрібний терміновий ремонт того, що ще можна відновити після варварських атак кремлівських терористів.

Глава Держенергонагляду Руслан Слободян нагадав, що саме залученням додаткових коштів на ці цілі було зумовлено підвищення тарифу на світло для побутових споживачів. Він заявив, що тариф міг зрости значно більше, але в результаті було ухвалено рішення встановити його на рівні 4,32 грн/кВт*год.

"Разом з тим уникнути цього підвищення тарифів не було можливості....Ці підвищення, якщо ми пам'ятаємо, там озвучувалися досить суттєво вищі параметри. Орієнтувалися на ринкову вартість електроенергії - 7 грн 50 коп., але прийшли до такої компромісної величини в 4 грн 32 коп.", – зазначив Руслан Слободян.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Він зазначив, що цей тариф діятиме як мінімум до 30 квітня наступного року. Планів щодо його перегляду уряд не має і це навряд чи зміниться.

Чи можливе повторне підвищення тарифу на світло: відповідь Держенергонагляду

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо будуть нові якісь пошкодження, то все-таки будемо залучати інші джерела фінансування, головним чином - міжнародну допомогу", – заявив голова Держенергонагляду.

Нагадаємо, із цього тижня в Україні збільшиться тривалість відключень світла. Це станеться через те, що один з енергоблоків АЕС виводять на плановий ремонт.