Польща відмовилася збивати російські ракети над Україною через два дні після підписання угоди

Автор: Корнєєв Ігор

Попри взяті на себе зобов'язання, Польща відмовилася збивати повітряні цілі над територією України. Тиск на Варшаву у цьому питанні чинив Вашингтон.

Польща відмовилася збивати російські ракети над Україною через два дні після підписання угоди - today.ua

Буквально два дні тому, 8 липня, президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали Угоду про безпеку терміном на десять років.

В Офісі президента України повідомили, що один із пунктів передбачає допомогу Україні у відбитті повітряних атак Росії. Володимир Зеленський заявляв, що такий механізм буде розроблено у найкоротші терміни.

Хоча йшлося лише про повітряні цілі, які рухаються у напрямку Польщі, Варшава вже заявила, що збивати російські ракети та дрони не буде. Міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що його країна не прийматиме самостійно жодних рішень у цьому питанні.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

"Звісно, існують інші процедури щодо (російських - ред.) ракет на території Республіки. Тоді це наше рішення", – заявив глава оборонного відомства Польщі.

Раніше сьогодні речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що допомога Україні від Польщі в знищенні російських ракет не піде на користь жодній з цих держав і може призвести до ескалації.

Польща відмовилася збивати російські ракети над Україною через два дні після підписання угоди

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ніхто не хоче ескалації цієї війни. Ми хочемо шукати шляхи, як зробити Україну ефективною, але ми не хочемо ескалації", - сказав Кірбі.

Виникає закономірне питання про те, чи не є численні Угоди про безпеку, які Україна підписала з Євросоюзом, США та низкою інших країн, черговим варіантом Будапештського меморандуму, якщо союзники готові через дві доби порушувати її.