Бронювання через “Дію“: у Мінцифри повідомили, коли в Україні запрацює нова послуга

Автор: Леся Ловіцька

В Україні готують до запуску нову послугу. Йдеться про бронювання через державну платформу "Дія". Стало відомо, коли новий сервіс стане доступним чоловікам.

Бронювання через “Дію“: у Мінцифри повідомили, коли в Україні запрацює нова послуга - today.ua

Детальну інформацію надала заступниця директора Департаменту з розвитку електронних послуг у Мінцифри Валерія Ткач. Вказано, що керівники організацій, визнаних критично важливими, зможуть подати через "Дію" список працівників, які підлягають бронюванню. Передбачені перевірки, після яких  роботодавець отримає рішення у кабінеті на сайті та на електронну пошту.

За словами представниці профільного відомства, бронювання у мобільному додатку та на порталі "Дія" почне працювати протягом місяця. Зараз налагоджується інформаційна взаємодія між порталом "Дія", Пенсійним фондом та реєстром "Оберіг".

Ткач зазначила, що бронювати співробітників через "Дію" матимуть змогу критично важливі підприємства та компанії, які надають послуги ЗСУ і забезпечують потреби армії. Критерії прописані в урядовій постанові №76.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Наголошується, що для визнання організації критично важливою, вона має відповідати мінімум 3 із 7 критеріїв.

"Але у різних сферах діяльності це по-різному. Наприклад, у Міністерства освіти є своя сфера їхніх підприємств і вони визначають по критеріях, а у Міністерства охорони здоров’я своя сфера. Міністерства визначають, якщо підприємство звернулося, перевіряють за відповідністю критеріїв і виносять рішення", - повідомила чиновниця.

Керівнику підприємства нададуть ліміт на бронювання – буде вказано кількість осіб, які можуть отримати відстрочку від служби.  Наприклад, якщо він складе 50%, то зі 100 робітників бронь отримають 50. Після подання даних буде проведено автоматичну перевірку у реєстрах "Оберіг" та офіційного працевлаштування перелічених осіб.

Якщо бронювання виявиться успішним, у "Резерв+" (застосунку для оновлення даних у ТЦК) буде інформація про бронювання та дату його завершення.

Повну відповідальність несе керівник - він визначає, без яких працівників підприємство не зможе повноцінно функціонувати.

Бронювання через “Дію“: у Мінцифри повідомили, коли в Україні запрацює нова послуга

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що міністр Цифрової трансформації Михайло Федоров обіцяв, що бронювання через "Дію" займатиме близько години.

Раніше у Раді оцінили можливість запровадження економічного брюнювання: голова фінансового комітету Данило Гетманцев