У Раді оцінили економічне бронювання: “Спроба звільнити від мобілізації найбагатших“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні активно обговорюють можливість економічного бронювання, яке відкидають в Офісі президента. У Раді також оцінили ініціативу, яка направлена на збільшення доходів держбюджету.

У Раді оцінили економічне бронювання: “Спроба звільнити від мобілізації найбагатших“ - today.ua

Своїми міркуваннями з цього приводу поділився голова парламентського комітету з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев. Він підтримав обґрунтованість бронювання. До прикладу, якщо мова йде про фахівців оборонних підприємств, є сенс надати відстрочку від служби висококваліфікованому слюсарю. Але будь-які виключення з загальних правил мобілізації, на думку депутата, є несправедливими.

Народний обранець наголосив, що бронювання за гроші породжує низку дискримінації: за професією, віком, місцем проживання – відомо, що у селах нижчі зарплати. Це підриває основи суспільства, яке зараз й так перебуває у серйозній психологічній кризі.

Гетманцев прокоментував чутки щодо бронювання бенефіціарів приватних компаній та назвав це виключення "абсолютно безпідставним". Річ у тому, що без слюсаря або директора підприємство не може працювати, а от без власника підприємства – цілком. Нардеп сумнівається що пропозицію було схвалено.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

"Це дуже цинічна спроба звільнити від мобілізації найбагатших. Не вірю в те, що це рішення підтримає Кабінет Міністрів".

У Раді оцінили економічне бронювання: “Спроба звільнити від мобілізації найбагатших“

Данило Гетманцев наголосив, що мобілізація є проблемою для всіх, і не лише для бізнесу. Усі структури, як державні, так приватні або волонтерські, відчувають на собі наслідки цього процесу. І звісно у кожного є бажання отримати бронь для себе та своїх працівників.

Проте слід розуміти, що максимально поширити бронювання неможливо, це може призвести до фатальних наслідків – потрібно забезпечити обороноздатність української армії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо всі забронюються, то хто тоді буде воювати? Тому я виступаю за дуже виважений справедливий підхід в цьому контексті з мінімальною кількістю вилучень, бо чим більше буде виключень, особливо тих, що не підкріплюються логічними аргументами та обґрунтуванням, тим більше вони вважатимуться суспільством несправедливими", - цитує парламентаря "Телеграф".

Данило Гетманцев також повідомив, які податки мають підвищити в Україні найближчим часом.