Бельгія допоможе закупити для України 800 тисяч снарядів

Автор: Корнєєв Ігор

Прем'єрміністр Бельгії Александер Де Кроо повідомив, що його уряд братиме участь в оплаті закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для Збройних Сил України. Таку заяву він зробив у соціальній мережі Х.

Бельгія допоможе закупити для України 800 тисяч снарядів - today.ua

Йдеться про снаряди, про які у середині лютого говорив президент Чехії Петр Павел. Нагадаємо, на Мюнхенській конференції з безпеки Павел заявив, що про було знайдено вільні для придбання 800 тисяч снарядів: 500 тисяч – для гармат калібру 155 мм та 300 тисяч – для 122-міліметрових.

Які країни готові продати ці боєприпаси, президент Чехії не уточнив. Однак деякі видання повідомляли, що мова може йти про Туреччину, Республіку Корея та ПАР.

Раніше ФРН, Франція та Канада заявляли про готовність профінансувати угоду щодо придбання 800 тисяч снарядів для України. Тепер до них приєдналася Бельгія, яка готова виділити на це 200 млн євро.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Бельгія допоможе закупити для України 800 тисяч снарядів

Зазначимо, що в середині грудня минулого року повідомлялося, що Німеччина закуповує 155-міліметрові снаряди для України по 4000 євро за одиницю. Таким чином, лише закупівля 500 000 снарядів цього калібру, про які говорив Петро Павло, вимагатиме 2 млрд євро.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом Україна у 2024 році може отримати за підтримки своїх західних партнерів понад мільйон снарядів. Йдеться як про закупівлю снарядів на ринку озброєнь, так і про збільшення обсягів виробництва та відповідно постачання від самих країн-партнерів Києва.