Банки почнуть ретельно стежити за рахунками однієї категорії клієнтів, - Верховна Рада

Автор: Леся Ловіцька

Парламент планує на законодавчому рівні закріпити право банків на стеження за коштами окремих категорій громадян. Про це повідомив представник комітету Верховної Ради з бюджету Павло Бакунець.

Банки почнуть ретельно стежити за рахунками однієї категорії клієнтів, - Верховна Рада - today.ua

Законопроект №9268 має передбачає фінансовий контроль з боку банківських установ та захисні механізми для держави, щоб ефективніше боротися з відмиванням коштів, отриманих незаконним шляхом. У документі запропоновано прирівняти громадських службовців до політично значимих осіб.

У документі розроблено механізм забезпечення прозорості та зниження можливості відмивання грошей представниками влади. За їхніми фінансовими операціями у банку ретельно стежитимуть.

"Цей законопроект, розглянутий у першому читанні, це означає те, що більшість чиновників нашої країни стають публічно значущими особами. Це означає, якщо людина працювала як менеджер на державу, отримувала за це кошти від держави, коли вона звертатиметься до фінансових установ, банків, вони повинні до неї застосовувати особливий підхід, перевірити, звідки кошти у людини, яка відкриває рахунок та здійснює ту чи іншу операцію", - зазначив Бакунець.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Народний обранець назвав новацію важливим кроком. Він підкреслив, що люди, які приходитимуть на роботу у публічну сферу і ставатимуть політично значущими, розуміли, що вони довічно будуть клієнтами, до яких фінансові установи застосовуватимуть особливий підхід.

Раніше стало відомо, що після перемоги України у війні з Росією та скасування воєнного стану банківська система може почати консолідуватися. Очікуються продажі банків та кредитних портфелів, а також реорганізації.

Минулого року найбільші скорочення власного капіталу показали Укрексімбанк: на 8,4 млрд грн (на 67%) – до 4,1 млрд грн, ПриватБанк: на 8,8 млрд грн (на 13%) – до 57,8 млрд грн та Сенс Банк: на 7 млрд грн ( на 54%) - до 6 млрд грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Максимальні прирости власного капіталу виявилися у Сітібанку: на 2,8 млрд грн (на 97%) – до 5,7 млрд грн, Укрсиббанку: на 3,5 млрд грн (на 37%) – до 13,1 млрд грн та Універсал Банк/monobank: на 2,4 млрд (на 35%) - до 9,1 млрд грн.

Нагадаємо, як банки вже перевіряють перекази клієнтів і як уникнути блокування рахунків.

Головне