Десятки досвідчених пілотів із США готові сісти за штурвали F-16 в Україні

Автор: Корнєєв Ігор

Американські пілоти готові сісти за штурвали винищувачів F-16 в Україні. Рішення залишається за адміністрацією президента Джо Байдена.

Десятки досвідчених пілотів із США готові сісти за штурвали F-16 в Україні - today.ua

Постачання багатоцільових винищувачів F-16 в Україну дуже сильно затягнулось, але проблема тут не тільки в наших західних партнерах. Курс підготовки українських пілотів і техніків зайняв набагато більше часу, ніж передбачалося спочатку.

Проблему вирішило б залучення на службу до Повітряних сил України іноземних пілотів, добре знайомих з даними літаками, вважає підполковник ВПС США Деніел Хемптон. Він заявив, що у США десятки льотчиків у відставці готові приїхати до нашої країни і допомогти українським пілотам у відбитті російської агресії.

Популярні зараз

Податкова дізнається про всі закордонні рахунки українців

Зеленський зробив заяву про кількість загиблих бійців ЗСУ

Українцям підвищать тарифи на газ та електроенергію на вимогу МВФ: вже відомо, коли це станеться

ТЦК отримають доступ до банківських рахунків українців: роз'яснення юриста

"Ви маєте найняти хлопців, які вже налітали тисячі годин на F-16, щоб допомогти вашим ВПС почати використовувати ці літаки. Щоб досвідчені американські пілоти були на місці, допомагали новачкам. Ми маємо достатньо охочих просто зараз, вони чекають, вони напоготові. Мабуть, американський уряд не може визначитися", - сказав Деніел Хемптон.

Саме відсутність політичної волі США продовжує затягувати цю війну. Безглузда заборона з використання американського озброєння лише на українській території, затримка з виділенням військової допомоги, заборона для американських відставних військових брати участь у конфлікті. Все це грає на руку Москві.

Десятки досвідчених пілотів із США готові сісти за штурвали F-16 в Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Деніел Хемптон заявив, що питання про відправлення американських пілотів в Україну його колеги порушували на досить високому рівні. Проте досі Вашингтон не дозволяє їм це зробити.

Зазначимо, напередодні стало відомо, що в новому пакеті військової допомоги від Швеції буде не один, а два літаки радіолокаційної розвідки та управління ASC 890. Вони працюють "очима" для винищувальної авіації, повідомляючи про всі цілі в радіусі до 500 км.