В Україні триватиме процес обмеження у правах чоловіків віком 18-60 років, які не мають військового квитка. Це підтверджують як в уряді, так і на рівні приватних юристів.
Міністр юстиції України Денис Малюска заявив, що отримання багатьох державних послуг для військовозобов'язаних чоловіків без облікових документів стане неможливим. Йдеться про сотні та навіть тисячі послуг, заявив глава Мін'юсту.
"Це необхідно, щоб людина з’явилася на радарах держави. Щоб вона розуміла, де людина перебуває, хто вона, що вона, які є засоби зв’язку. Це нормальний, правильний, природний процес. Процес триває", - заявив Денис Малюска.
Адвокатка Марина Бекало нагадала, що військовозобов'язані українці, які перебувають за кордоном, першими відчули ці складності. Без військового квитка вони не можуть:
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- отримати паспорт;
- засвідчити документи, довіреності, договори;
- зареєструвати акти громадського стану.
Фактично консульства України сьогодні допомагають таким громадянам лише у поверненні додому. Послуги продовжують надаватися українцям, які були затримані, заарештовані або позбавлені волі, а також щодо дітей, один із батьків яких – іноземець.
В Україні, як зазначає Марина Бекало, чоловіки призовного віку без військового квитка не можуть:
- подати заяву на реєстрацію шлюбу;
- оформити паспортні документи;
- оформити посвідчення водія;
- вступити на навчання до навчального закладу;
- бути прийнятим на роботу;
- подати документи на МСЕК встановлення інвалідності.
Реєструвати житло та транспортні засоби держава їм поки що дозволяє, проте, на думку адвоката, режим "закручування гайок" буде тільки посилюватися.
"Але судячи з того, з якими темпами обмежуються права військовозобов’язаних чоловіків віком від 18-60 років, зокрема в отриманні адміністративних послуг, то ймовірно, скоро слід очікувати змін і в питаннях державної реєстрації прав на рухоме та нерухоме майно", - вважає адвокат.
У питаннях "вилову" ухилянтів держава також йде на різні хитрощі. Зокрема, у Верховній Раді запропонували дозволити співробітникам ТЦК та СП ходити на вулиці у цивільному одязі, щоб не привертати до себе зайвої уваги.