ЗСУ знищують системи ППО в Криму, як тільки росіяни їх розвертають, - Forbes

Автор: Корнєєв Ігор

Збройні сили України ударними темпами очищають Крим від систем ППО окупантів. Особливо дістається росіянам, котрих командування поставило захищати аеродром Бельбек.

ЗСУ знищують системи ППО в Криму, як тільки росіяни їх розвертають, - Forbes - today.ua

Як Севастополь став пасткою для Чорноморського флоту Росії, так Бельбек стає братською могилою для найкращих російських систем ППО.

Видання Forbes пише, що в середині травня, коли Україна нарешті отримала від США ракети ATACMS великої дальності, було завдано першого потужного удару по Бельбеку. ЗСУ випустили десять ракет. Їм вдалося знищити радар та дві пускові установки батареї ППО С-400. Крім цього, на самому аеродромі було пошкоджено чотири російські бойові літаки.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Бельбек та Севастополь є найважливішими військовими об'єктами у Криму. Не дивно, що окупанти терміново доставили в цей район нові комплекси С-400, які спіткала та сама доля.

У вівторок, 11 червня, було завдано чергового удару по системах ППО в Бельбеку.

"В ударі було використано щонайменше десять ракет ATACMS, при цьому російська система ППО не змогла перехопити жодну з них", - повідомляє Forbes з посиланням на український Центр оборонних стратегій.

До вівторка росіяни втратили два командні пункти С-400, чотири радари та 16 пускових установок, що підтверджують військові аналітики Oryx (нідерландський сайт оборонної аналітики та дослідження військових дій).

"Після вівторка втрати можуть бути набагато вищими. Загалом цілком можливо, що українські ракетні нальоти знищили частини чотирьох або п'яти батарей С-400. За іронією долі, С-400 був спроєктований з урахуванням можливості протиракетної оборони, але це явно не працює. Російські С-400 не можуть захистити прилеглі дружні сили, як і вони не можуть захистити себе", - пише Forbes.

ЗСУ знищують системи ППО в Криму, як тільки росіяни їх розвертають, - Forbes

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Військові аналітики видання вважають, що Україна дотримується військової доктрини США. Вона передбачає знищення ворожого ППО для подальшого активного використання авіації.

Це цілком логічно, якщо згадати, що найближчим часом в Україну почнуть надходити винищувачі F-16.