Золота цибуля в Україні: стало відомо, як зміняться ціни на овоч найближчим часом

Автор: Леся Ловіцька

Минулої весни, а також на початку літа лук бив цінові рекорди. Економісти спрогнозували, що буде з вартістю найпопулярнішого овочу в Україні найближчим часом.

Золота цибуля в Україні: стало відомо, як зміняться ціни на овоч найближчим часом - today.ua

У два минулі сезони ціна кілограма цибулі перевищувала 70 гривень. Це було пов'язано із дефіцитом на ринку, а також зі складнощами у зберіганні та доставці овочів. Вітчизняні виробники збільшили площі під цибулю, щоб уникнути її нестачі на ринку.

Українці почали називати цибулю золотою. У вересні вонв подешевшала до 10-15 гривень за кілограм, і багато хто робить запаси на зиму. Член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що підвищений попит на овоч пов'язаний із його колишнім подорожчанням утричі.

Радник директора з агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" Іван Стефанишин повідомив, що зараз на ринку величезна кількість цибулі імпорту немає. Урожай був хорошим, і на ринках та супермаркетах – лише вітчизняна продукція.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

За даними аналітиків, зараз цибулю продають за одними із найнижчих цін за останні п'ять років. Пропозиція збільшується, а вартість залишається мінімальною, зокрема через теплу погоду.

Як зміняться ціни на цибулю

Експерти прогнозують, що найближчим часом цибуля подорожчає незначно. Повторення минулих цінових рекордів не повинно бути.

"Ціни на цибулю не змінюватимуться так, як минулого року. Безумовно, буде подорожчання, тому що витрати на зберігання хтось змушений оплачувати. Але це не буде втричі, як було минулого року", - цитує Олега Пендзина УНІАН .

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Золота цибуля в Україні: стало відомо, як зміняться ціни на овоч найближчим часомОчікується, що на кінцеву вартість цибулі також вплинуть ціни на паливо та ситуація з електроенергією в Україні.

Раніше повідомлялося, що в Україні стрімко почали дорожчати яйця - ще один продукт, який продавали за рекордними цінами.