Today.ua

Зниження мобілізаційного віку до 25 років, ймовірно, не останнє, - нардеп Лозинський

Незважаючи на те, що в Україні зовсім недавно знизили мобілізаційний вік із 27 до 25 років, цього недостатньо. Адже війна потребує і ще довго потребуватиме молодих. Отже, зниження мобілізаційного віку, яке вже відбулося, ймовірно, не останнє, і незабаром вікову планку знизять ще.

Таку позицію висловив народний депутат, що входить до об'єднання "Справедливість", Роман Лозинський у своєму інтерв'ю для LIGA.

Звісно, що суспільство, широкий загал такої ідеї не схвалює. Через це запитувати у громадян про їхню позицію щодо цього питання – марна справа. І мабуть ніхто не сказав би, що йому імпонує така ідея.

Але треба дивитися правді в очі. З тієї велетенською лінією фронту, яка в нас є, Україна не впорається з наявним військовим контингентом. Війна потребує молодих і спритних, які могли б замінити на фронті втомлених і скалічених бійців. Отже, якщо виходити з таких позицій, то мобілізаційний вік необхідно знижувати.

"Якщо ми говоримо про ті умови, в яких зараз наша країна продовжує боротьбу, якщо ми говоримо про те, що ми досі продовжуємо боротьбу за власне існування, і за те, щоби Росія не знищила нашу країну, державність і людей – так. Нам потрібне рішення про зменшення віку для участі в бойових діях, для оборони країни, для військової служби" – каже Лозинський.

Отже, якщо відкинути популізм і страх перед непопулярними рішеннями, то слід визнати: ЗСУ можуть не втримати ворога, якщо не буде проведено мобілізацію молоді. Причому не з 25 років, а ймовірно, і з нижчого віку.

"І те, що зараз зменшили вік з 27 до 25 років, на превеликий жаль, ми маємо дивитися реально. І за умови того, що залишатиметься така лінія фронту, за умови того, що триватиме повномасштабна війна, не виключено, що це не остання зміна щодо призовного віку, віку для мобілізації",  - попередив 30-річний нардеп.

Нагадаємо, уряд збільшив строк бронювання від мобілізації для працівників однієї галузі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ