Українських військових можуть відправити у запас та зняти з військового обліку. Адвокат Ростислав Кравець розповів, у якому віці та на яких підставах військову службу може бути припинено.
За словами правозахисника, запас військовозобов'язаних в Україні ділиться на першу та другу категорії залежно від військової спеціальності. Категорії поділяються на розряди, пов'язані із віком.
Військові, що перебувають у запасі, але мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складів, діляться на: перший розряд (до 35 років); другий розряд (до 60 років).
Адвокат зазначив, що військовослужбовці, які перебувають у запасі офіцерського складу, також діляться на розряди за віком.
Перший розряд:
- молодший офіцерський склад – до 45 років;
- старший офіцерський склад – майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) – до 50 років, полковник (капітан 1 рангу) – до 55 років;
- найвищий офіцерський склад – до 60 років.
Другий розряд:
- молодший та старший офіцерський склад – до 60 років.
- найвищий офіцерський склад – до 65 років.
Граничний вік перебування у запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі. Таким чином, чоловіки, які досягли віку 60 років, вже не підлягають мобілізації. Після досягнення цього віку їх автоматично виключають із військового обліку. При цьому вони можуть приєднатися до Збройних Сил України за власним бажанням.
Раніше повідомлялося, кого з медиків не призиватимуть на військову службу.