Життя в борг: витрати України майже в півтора рази перевищують доходи бюджету

Автор: Марченко Любов

Україна нині живе в борг. Доходи бюджету не в змозі покрити усіх видатків. Так, за перші два місяці поточного року країна витратила майже у півтора рази більше, ніж заробила. Тому нам не обійтися без допомоги міжнародних партнерів.

Життя в борг: витрати України майже в півтора рази перевищують доходи бюджету - today.ua

Про це повідомив під час засідання уряду прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами Шмигаля, за січень-лютий поточного року до загального фонду держбюджету надійшло  305 мільярдів гривень. До цієї суми увійшли не лише податки і збори, які вдалося залучити від платників, але й грантові кошти, які Україна отримала від партнерів.

Водночас витрачено було за цей місяць 424 мільярди гривень. Ця сума приблизно в 1,4 раза перевищує ту, яку вдалося заробити і залучити.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

"Тобто, попри те, що ми суттєво підвищили нашу фінансову самодостатність за два роки, ми все ще дуже потребуємо бюджетної підтримки з боку наших союзників", — підкреслив Денис Шмигаль.

Життя в борг: витрати України майже в півтора рази перевищують доходи бюджету

Він також подякував закордонним союзникам, які не полишають Україну у скруті. Крім того, Денис Шмигаль також висловив упевненість, що вони й надалі підтримуватимуть нас не лише морально.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, український уряд вже розробив план заходів, які допоможуть наповнити бюджет за рахунок внутрішніх ресурсів. Звісно, що доведеться запроваджувати більш жорсткі податки для всіх. Попервах уряд сподівається обійтися "косметичними засобами" на кшталт запровадження військового збору із ФОПів, податку на розкіш та авансових платежів з АЗС.

Та якщо це не допоможе, то доведеться підвищувати всі основні податки. Хоча в уряді визнають, що це вкрай непопулярний захід.