Жінок в Україні навіть в умовах воєнного часу можуть мобілізувати лише за їх добровільної згоди. Однак це не означає, що військовозобов'язані представниці прекрасної статі не можуть бути оштрафовані за порушення правил військового обліку. У цьому матеріалі ми розповімо, що треба зробити, щоб уникнути покарання.
Після набуття чинності законом про мобілізацію всіх військовозобов'язаних громадян держава зобов'язала оновити військово-облікові дані у 60-денний термін. Нагадаємо, закон набув чинності 18 травня, а це означає, що до 18 липня дані слід поновити.
Це стосується не лише чоловіків віком від 25 до 60 років. Жінки-медики також є військовозобов'язаними та нарівні з чоловіками мають оновити дані у ТЦК та СП, ЦНАП або через додаток "Резерв+".
Це стосується представниць таких спеціальностей:
- фізична терапія;
- медична та психологічна реабілітація;
- громадське здоров'я;
- фізична реабілітація;
- промислова фармацевтика;
- фармацевтика;
- санітарія та експертиза;
- стоматологія;
- медицина;
- медсестринство;
- технології медичної діагностики та лікування;
- біомедична інженерія;
- біотехнології та біоінженерія;
- професіонали патології;
- токсикологія;
- фармакологія;
- фізіології та епідеміологія.
Якщо військовозобов'язані жінки не оновлять дані, їм загрожує та сама відповідальність, що й чоловікам. Спочатку може бути накладено штраф від 17 тисяч до 25,5 тисячі гривень. Потім держава може обмежити право керувати транспортним засобом та навіть заарештувати майно в рахунок несплаченого штрафу.
Але, повторимо, мобілізувати жінок без їхньої письмової згоди сьогодні в Україні не можуть.
Також нагадаємо, що держава має намір суттєво обмежити доступ до різних послуг для громадян, які не оновлять військово-облікові дані.