Зеленський передрік українським пенсіонерам голодну смерть без допомоги Заходу: першими відреагували британці

Автор: Марченко Любов

Україна, яка незабаром вступить до третього року повномасштабної війни, не виживе без західної допомоги. Причому допомогу нашій країні потрібна не лише військова, а й фінансова для виплат бюджетникам. Особливо тяжко буде пенсіонерам, заявив український гарант. Адже якщо Захід не дасть нам грошей, 11 мільйонів українських пенсіонерів залишаться без виплат і просто помруть голодною смертю.

Зеленський передрік українським пенсіонерам голодну смерть без допомоги Заходу: першими відреагували британці - today.ua

"Без фінансової допомоги Заходу Україна не зможе платити пенсії. А без пенсії старі люди просто помруть", - заявив український президент під час прес-конференції, яку він дав у Латвії.

Щоправда, похмуре пророцтво президента пом'якшила голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович. Вона заявила, що пенсіонерам та одержувачам соціалки нема про що турбуватися. Грошей на виплату пенсій вистачить, навіть якщо не буде західної допомоги. Справа в тому, що Пенсійний фонд формується за рахунок ЄСВ із зарплат населення. А в Україні з початку війни надходження від ЄСВ неабияк зросли через великі відрахування від зарплат військовослужбовців.

"Якщо говорити про пенсії, то тут нам на допомогу прийшли наші військові, я б так сказала, які допомагають не тільки на лінії зіткнення, а й єдиними соціальними внесками, які вираховуються з їхніх заробітних плат", - заявила Оксана Жолнович.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

А щодо решти соціальних виплат, то на ці витрати Україна взяла кредит у Світового банку. Цих грошей вистачить на соціалку.

Отже, якщо про щось турбуватися, то це про зарплати бюджетників. Ось цю статтю витрат покрити не буде чим, якщо Захід грошей не дасть.

Зеленський передрік українським пенсіонерам голодну смерть без допомоги Заходу: першими відреагували британці

Втім, західні партнери все ж таки не залишили без уваги відчайдушну заяву українського президента. Буквально наступного дня до України із незапланованим візитом примчав британський прем'єр Ріші Сунак. Він привіз із собою обіцянку про виділення пакету військової допомоги на 2,5 млрд фунтів стерлінгів (3,19 млрд доларів). За словами Сунака, це найбільший пакет військової допомоги, якого Україна ще від Британії не отримувала.

"Великобританія сьогодні хоче оголосити про найбільший пакет оборонної допомоги Україні з початку війни у розмірі 2,5 млрд фунтів. Це означає більше безпеки, протитанкових засобів, ракет, сотні тисяч нових артилерійських снарядів, підготовка для тисяч українських військових", – заявив британський прем'єр.

Крім того, обидва лідери підписали угоду у сфері безпеки, яка гарантує нашій країні підтримку Британії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, всі гроші, обіцяні Британією, підуть на зброю. А от із зарплатами бюджетникам поки що ясності немає.

Нагадаємо, війна Росії з Україною може закінчитися вже цьогоріч, оскільки окупанти зазнають дуже тяжких втрат. Так вважає американський аналітик.