Україна тимчасово зупиняє виплати щодо обслуговування держборгу. Відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.
Закон №11396, який отримав схвалення глави держави, дає змогу уряду призупинити виплати за міжнародними облігаціями до 1 жовтня поточного року.
Насправді призупинення виплат за держборгом було введено ще на початку повномасштабного вторгнення армії РФ. Термін мораторію спливав 1 серпня, і Україна мала після цієї дати почати розплачуватися з кредиторами.
Проте з ним вдалося домовитися та заморозити виплати ще на два місяці. Зокрема, цю пропозицію Києва схвалили США та Паризький клуб. Повідомляється, що оскільки вдалося досягти угоди щодо реструктуризації понад 20 млрд доларів зовнішніх зобов'язань нашої країни, Україні дефолт не загрожує.
"Після завершення цієї реструктуризації Україна також зможе повернутися на ринок якнайшвидше, щойно безпекова ситуація стабілізується, що дасть змогу профінансувати швидке відновлення та реконструкцію нашої країни", - повідомив глава Мінфіну Сергій Марченко.
Для завершення операції з реструктуризації держборгу Київ має досягти угоди з не менш як 66% власників бондів. На цей час підтверджено згоду на цю процедуру близько чверті кредиторів України.
Також Кабмін візьме на себе борг колишньої компанії Укравтодор у розмірі 700 млн доларів і відсотки, що набігли на нього. Раніше повідомлялося про нездатність Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України самостійно реструктуризувати цю суму.
У травні Міністерство фінансів України повідомляло, що сума зобов'язань щодо державного боргу на поточний рік становитиме понад 1 трильйон гривень. Очікується, що ця сума поступово зменшуватиметься і, наприклад, у 2026 році становитиме 621 млрд грн.