Зарплати вчителів стануть вищими вже з 1 січня: у Міносвіти озвучили цифри

Автор: Марченко Любов

Зарплати вчителів стануть вищими вже за пару місяців. Їх підвищать із 1 січня. Причому це буде лише перший етап підвищення. За ним буде ще й другий. В результаті двох підвищень середній заробіток учителів має зрости на 3 тисячі гривень.

Зарплати вчителів стануть вищими вже з 1 січня: у Міносвіти озвучили цифри  - today.ua

Такі перспективи для вчительського гаманця, що помітно схуд під час війни, окреслив очільник Міносвіти Оксен Лісовий в ефірі програми "Сніданок з 1+1".

"Ми розуміємо, що були зменшені певні виплати, але важливо те, що вони відновлюються і повертаються", — заявив міністр.

Наразі середня зарплата українського вчителя становить 13 тисяч гривень. Вона залежить від категорії педагога, його стажу роботи і, звісно, від навантаження. При цьому, звичайно є і вищі, і нижчі зарплати. Так, за невеликого навантаження у вчителя може бути й зарплата не вище 9 тисяч гривень.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Однак уже з 1 січня зарплати вчителів будуть підвищені на 10%. Таким чином, їхній середній заробіток з початку наступного року вже буде не 13, а 14 тисяч гривень.

Зарплати вчителів стануть вищими вже з 1 січня: у Міносвіти озвучили цифри

Другий етап підвищення зарплати очікує на педагогів із 1 квітня. Тоді їхні заробітки зростуть ще на 12,6%, пообіцяв Лісовий. Отже з квітня середня зарплата вчителів становитиме вже 16 тисяч. І вона на цілих 3 тисячі гривень буде вища за ту, яку вони отримують зараз.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звісно, таке підвищення, і такі зарплати навіть близько не відповідають кваліфікації і затратам праці учителів, наголосив міністр. Але сьогодні усе ж в пріоритеті – оборона держави, і всі це мають розуміти. Тому учителям кардинально підвищать зарплати уже після війни.

Нагадаємо, частині українських учителів зарплату підвищать зразу вдвічі. Це стосується тих педагогів, які працюватимуть на деокупованих територіях.