Зарплати бюджетникам уріжуть: названо єдине вирішення фінансових проблем в Україні

Автор: Леся Ловіцька

Євросоюз та США затримують грошову допомогу Україні, яка є вкрай важливою для неї. Якщо фінансова підтримка не надійде найближчим часом, у нашій країні залишиться єдине вирішення проблеми. Доведеться піти на скорочення зарплат бюджетникам.

Зарплати бюджетникам уріжуть: названо єдине вирішення фінансових проблем в Україні - today.ua

Про це заявив експерт Національного інституту стратегічних досліджень кандидат економічних наук Іван Усс. Наголошено, що для покриття дефіциту держбюджету Україні доведеться повернутися до непопулярного рішення та просто надрукувати гроші.

На думку Усса, вітчизняна економіка витримає ще тиждень січня та лютий, після чого доведеться запустити друк готівки. Це прискорить інфляцію, тому партнери просять не приймати таке рішення.

"МВФ просить Україну не робити цього, я маю на увазі, не включати друкарський верстат. Тому що це може, зрештою, прискорити інфляцію... Ми зможемо обійтися без цього... січень... лютий також", - пояснив експерт.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

За словами аналітика, якщо Захід не надасть коштів на початок весни, доведеться думати про друк грошей. Також доведеться зменшити витрати, тобто "зменшити зарплати та інші платежі бюджетникам".

Наскільки Україна залежить від західної фінансової допомоги

За даними Державної служби статистики та НБУ, у грудні 2023 року інфляція залишилася на рівні листопада – 5,1%. У Нацбанку пообіцяли, що у 2024 році курс гривні буде стабільним. Однак Україна, як і раніше, відчуває критичну залежність від міжнародної грошової допомоги.

Зарплати бюджетникам уріжуть: названо єдине вирішення фінансових проблем в Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як заявив голова НБУ Андрій Пишний, цьогоріч у держбюджеті закладено рекордний дефіцит $43,5 млрд. Його збираються покрити за рахунок партнерів. Вказано, що важливий не лише обсяг допомоги, а й її своєчасність, тому що військовий бюджет не можна поставити на паузу.

Нагадаємо, що в Україні підвищили зарплати депутатам Верховної Ради.