Закупівлю снарядів для України в рамках чеської ініціативи профінансували 4 з 18 країн

Автор: Корнєєв Ігор

Сьогодні з Чехії прийшло дві новини щодо глобальної ініціативи країни з закупівлі артилерійських снарядів для України. Як це часто буває: одна новина хороша, інша – погана.

Закупівлю снарядів для України в рамках чеської ініціативи профінансували 4 з 18 країн - today.ua

Перші снаряди, придбані союзниками України у рамках "чеської ініціативи", почнуть надходити на фронт уже у червні. Про це повідомив сьогодні голова чеського уряду Петр Фіала.

"Як я і обіцяв, перші десятки тисяч боєприпасів калібру 155 міліметрів будуть доставлені в червні. Україна може очікувати першу партію вже найближчими днями", – додав прем'єр-міністр Чехії.

Петр Фіала зазначив, що було укладено контракти на закупівлю 180 тисяч снарядів для української артилерії. Ще 300 тисяч боєприпасів Чехія має намір законтрактувати найближчим часом.

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Попри те, що "чеська ініціатива" почала давати перші відчутні плоди, справи йдуть не так добре, як могли б, повідомила міністр оборони Чехії Яна Чернохова. Вона зазначила, що меморандум про придбання артилерійських боєприпасів для постачання в Україну підписали 18 держав, але реальний грошовий внесок зробили лише чотири з них:

  • Канада;
  • Данія;
  • Нідерланди;
  • Португалія.

"Кошти надходять до нас поступово; ми не можемо купувати боєприпаси в борг. Якщо деякі країни підписали меморандум, але ще не відправили кошти, ми не можемо розпочати закупівлі. Це свого роду заклик до тих урядів, які вже підписали меморандуми, надіслати гроші", - заявила голова Міноборони Чехії.

Закупівлю снарядів для України в рамках чеської ініціативи профінансували 4 з 18 країн

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Точна кількість снарядів, які можуть бути поставлені в Україну в рамках "чеської ініціативи", наразі невідома. Раніше глава МЗС Чехії Ян Липавський говорив про 1,5 млн артилерійських боєприпасів.

Нагадаємо, у Словаччині, яка на державному рівні відмовилася брати участь у закупівлі снарядів для ЗСУ, громадяни самі зібрали для цього 2 млн євро.