Закордонний бізнес готовий вкласти мільярдні інвестиції в Україну. Найбільше потенційних інвесторів цікавлять енергетика та сільське господарство. Однак є одна обов'язкова умова, щоб інвестиції пішли: війна в Україні має бути закінчена.
Про це розповів керуючий партнер Bureau of Investment Programs Олександр Бондаренко.
Отож, за словами Бондаренка, інвестиційні прагнення закордонного бізнесу щодо України залишаються незмінними з минулого року. Торік на форумі Rebuild Ukraine, який відбувся у Торонто, та зібрав немало потужних представників світового бізнесу, було заявлено, що в Україні найбільшу зацікавленість для інвесторів представляють енергетика та аграрна сфера. Відтоді нічого не змінилося, що недавно підтвердили учасники Всесвітнього економічного форуму у Давосі.
“На словах усім цікаві сфери енергетики та агропромисловості”, – сказав Бондаренко.
Популярні зараз
Байден хоче, щоб Україна знизила мобілізаційний вік до 18 років, – AP
У січні 2025 року цигарки подорожчають на 40 грн, - Железняк
У ЗСУ з'явилися бронетранспортери Oncilla-Shturm
Ціни на яйця в Україні стабілізуються навесні 2025 року, – експерт
Очевидно, що й насправді представників ділових кіл цікавить те саме, що і на словах. Щоправда, з Давосу також надійшла інформація, що світовий бізнес висловив непідробну зацікавленість до розробки українських надр. Зокрема, що стосується видобування рідкоземельних матеріалів, які широко використовуються як в оборонній, так і в цивільних галузях.
Але поки що це лише в намітках. Що ж стосується енергетики та аграрної галузі, то в ці сфери інвестори готові вкладати гроші вже хоч завтра. Але є одна необхідна умова – закінчення війни.
“Саме закінчення війни, а не припинення воєнних дій. Адже всі потужні інвестиційні фонди, на кшталт JP Morgan Chase, BlackRock, The Carlyle Group, не мають права інвестувати у країни, де йдуть воєнні дії, згідно зі своїм інвестиційним мандатом”, – каже Бондаренко.
Отже, чим швидше нам вдасться закінчити війну, тим швидше в Україну почнуть вкладати гроші, і тим швидше вона почне відроджуватись.
Щоправда, є питання, в які саме аграрні проекти вкладатиме гроші іноземний капітал. Адже в Україні є немало своїх великих агрохолдингів, які, хоч і ослабли під час війни, але не мають наміру здавати позицій, і навряд чи захочуть ділити бізнес з іноземцями. Купити землю в Україні іноземці також не можуть відповідно до закону. Ймовірно, що вони можуть вкластися в переробну галузь.
Що стосується енергетики, то не виключено, що процес монополізації газового ринку, який зараз фактично відбувся в Україні, стане платформою для входження з інвестиціями якогось потужного енергетичного гіганта.
Нагадаємо, за словами військового експерта, Україна вже отримала зброю, яка може змінити хід війни. Проблема – не в якості цієї зброї, адже Захід нам передав найновітніші зразки. Тепер питання - за кількістю. Тих снарядів і ракет, що нам постачають, явно замало для переможного наступу ЗСУ.