Закордонні паспортні сервіси скасували живі черги на тлі ажіотажу через посилення мобілізації

Автор: Леся Ловіцька

Закордонні паспортні сервіси скасували живі черги на тлі ажіотажу, спричиненого новим законом про мобілізацію. Вони вирішили змінити правила оформлення документів.

Закордонні паспортні сервіси скасували живі черги на тлі ажіотажу через посилення мобілізації - today.ua

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №10449. Наразі очікується підписання нового документа президентом України Володимиром Зеленським.

У новому законі зазначено, що українські чоловіки за кордоном упродовж 60 днів після введення його в дію актуалізують свої дані у представництвах. Це також можна буде зробити в електронних кабінетах. Однак при цьому немає зобов'язань щодо повернення військовозобов'язаних громадян додому.

Чоловіки почали масово звертатися по документи. Утворилися величезні черги. У зв'язку із цим Центр обслуговування громадян "Паспортний сервіс" вирішив змінити правила отримання документів.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

З 15 квітня закордонні підрозділи ДП "Документ" у Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Гданськ), Німеччині (Мюнхен, Берлін, Кельн), Чехії (Прага), Іспанії (Мадрид, Валенсія), Італії (Мілан), Словаччини (Братислава) та Туреччини (Стамбул) вводять прийом за попереднім записом в електронну чергу. Таким чином, відсьогодні вже немає можливості отримати ті чи інші послуги у порядку звичайної черги.

Підрозділи у зв'язку з нововведенням додатково збільшили кількість талонів попереднього запису. Також посилили верифікацію користувачів.

Нові талони з'являються у будь-який час. Для підтвердження реєстрації застосовується код з повідомлення у Telegram або SMS. Тому важливо тримати мобільний телефон з собою.

"Якщо ви прийшли на оформлення документів з талоном попереднього запису (реєстрація в електронну чергу на сайті) і обраний вами час збігся з відключенням електропостачання, повітряною тривогою чи іншими технічними причинами - талон буде дійсним виключно протягом поточного робочого дня центру", - уточнили фахівці.

Закордонні паспортні сервіси скасували живі черги на тлі ажіотажу через посилення мобілізації

Щодо запису в електронну чергу, він безкоштовний та проводиться на офіційному сайті ДП "Документ" за посиланням: pasport.org.ua/solutions/e-queue.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наголошено, що закордонні підрозділи працюють над пріоритетними напрямками для якісного, прозорого та своєчасного отримання послуг громадянам України.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада ухвалила рішення про українських чоловіків призовного віку, які опинилися за кордоном.