Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Автор: Леся Ловіцька

В Україні розглядають законопроєкт №10449, який спричинив суспільний резонанс. У Верховній Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документа. Зокрема, вони стосуються економічних санкцій щодо ухилянтів.

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу  - today.ua

Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд законодавчої ініціативи щодо мобілізації. До документа після першого читання внесли понад 4000 правок. Депутат і член оборонного Комітету Федір Веніславський зазначив, що його колеги розпочали обговорення переказів, які умовно об'єднали у 17 основних блоків. Напередодні, 27 лютого, вдалося пройти перші шість блоків.

Нардеп уточнив, що члени профільного комітету відхилили питання про електронні кабінети та повістки військовозобов'язаних.

"Комітет не рекомендуватиме таких законодавчих нововведень і вважатиме їх відхиленими. З обмеження інших конституційних прав і свобод, комітет теж буде проти. А саме щодо блокування банківських рахунків та надання консульських послуг", - зазначив Вениславський.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Парламентар пояснив, що до законопроєкту точно потрапить конкретизація повноважень органів державної влади, підприємств, органів місцевого самоврядування, організацій та установ щодо участі у мобілізаційних процесах. Буде вказано їхні обов'язки, щоб вони не перекладали їх на ТЦК.

Також узгоджено вимогу до чоловіків 18-60 років носити з собою військово-обліковий документ та пред'являти його на вимогу правоохоронців або представників ТЦК. Депутати вважають, що перевірку документів та вручення повісток необхідно фіксувати на камеру.

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Комітет також розгляне питання про бронювання та відстрочку від призову. В обговоренні братимуть участь представники інших відомств та міністерств.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про демобілізацію однієї категорії військовослужбовців.