Захистом українських електропідстанцій займалася компанія, яка будувала базу підводних човнів у Новоросійську

Автор: Корнєєв Ігор

Підряди на будівництво захисних споруд на об'єктах Укренерго віддали компанії "Союз". Нею керує колишній громадянин Росії Ігор Приходько.

Захистом українських електропідстанцій займалася компанія, яка будувала базу підводних човнів у Новоросійську - today.ua

Після чергових російських атак на українські об'єкти енергетики було поставлено питання щодо надійності їхнього захисту. Видачею підрядів на ці цілі керує Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Колишній народний депутат України Ігор Мосійчук вважає, що керівник Агентства Мустафа Найєм та голова Укренерго Володимир Кудрицький "мають нести персональну відповідальність за те, що відбувається з українською енергетикою".

За його словами, підряди на створення захисних споруд на об'єктах Укренерго було віддано корпорації "Союз". Її очолює ексгромадянин Росії Ігор Приходько, який свого часу отримав від президента РФ Володимира Путіна орден третього ступеня "За службу Вітчизні".

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Ігор Мосійчук додав, що саме "Союз" займався будівництвом бази для російських підводних човнів у Новоросійську. Нагадаємо, підводні човни ЧФ Росії беруть участь у ракетних обстрілах України.

Мустафа Найєм заявив, що захист на енергетичних об'єктах Укренерго виконано на належному рівні.

"Як Державне агентство відновлення ми займаємося захистом лише об’єктів “Укренерго”. Це компанія, яка є власником розподільчої мережі, і відповідає за доставку енергії від об’єктів, які генерують електроенергію. Що стосується захисту “Укренерго”. Дійсно, 22 підстанції “Укренерго”, які ми захищаємо, вони зараз забезпечені першим рівнем захисту від осколків", - заявив Найєм.

Захистом українських електропідстанцій займалася компанія, яка будувала базу підводних човнів у Новоросійську

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що за державними підрядами компанія "Союз" отримала від Укренерго 1,8 млрд гривень. Бюро економічної безпеки раніше ініціювало кримінальне провадження щодо "Союзу" через ухилення від сплати податків. Повідомляється, що злочинну схему податкового кредиту з ПДВ було створено "в змові з посадовими особами Укренерго".

Є й інші причини, через які від російських атак страждає українська енергетика. Одну із них сьогодні озвучив президент Володимир Зеленський. Він заявив, що Трипільську ТЕС було знищено через те, що закінчилися ракети для систем ПРО.