Today.ua

Загальна мобілізація: що робити чоловікам, яких примусово забирають у військкомати

У Мережі часто з'являється інформація про примусову доставку чоловіків до військкоматів. Стало відомо, як правильно чинити в таких випадках.

Днями у Львові п'ятеро військових вступили у конфлікт із парою. Вони насильно посадили чоловіка в авто та поїхали. У Львівському ТЦК повідомили, що перевірять причетність своїх працівників до інциденту.

Також стало відомо, що співробітникам вказаного військкомату розширили повноваження. Зокрема їм дозволили перевіряти документи, які засвідчують особу.

Комендант Львівської області Тарас Грень заявив, що військовослужбовці не мають права затримувати громадян, але можуть виписати повістку чоловікові, який не надав документів для перевірки.

Грень нагадав, що всі військовозобов'язані 18-60 років мають носити документи на підтвердження своєї особистості, а також військово-облікові. Співробітники ТЦК можуть звіряти дані, але їм заборонено застосовувати до чоловіків силу. Таким чином, функцій щодо притягнення осіб до адміністративної відповідальності вони не мають.

За словами Тараса Греня, у разі виникнення конфліктних ситуацій слід викликати представників правоохоронних органів. Поліцейські, які прибудуть на виклик, мають підготувати документи та протоколи відповідно до законодавства.

Покарання за ігнорування повісток

Адміністративна відповідальність настане у разі, якщо військовозобов'язаний втратить свої військово-облікові документи передбачено штраф у розмірі 51-119 грн. При неявці у військкомат чи відмові від повістки штраф зросте до 3400-5100 грн.

Ухилення від призову тягне за собою кримінальну відповідальність. Таких чоловіків, за рішенням суду, можуть позбавити волі на 3-5 років.

Раніше у Верховній Раді України зробили заяву про масштабну демобілізацію військовослужбовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ