В Україні можуть призивати до армії ув'язнених. У такий спосіб можна усунути дефіцит військовослужбовців на фронті.
Відповідну ініціативу висунув колишній депутат Верховної Ради, член батальйону "Свобода" 4-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії Андрій Іллєнко. Він заявив, що чоловіків, які перебувають у місцях обмеження волі та виправних установах, слід призивати на службу.
Однак для реалізації такої ідеї необхідно забезпечити юридичні підстави. В окремих ситуаціях, коли українця засуджено до тяжких злочинів, його не повинні мобілізувати. Однак Іллєнко впевнений, що багато громадян могли б служити, незважаючи на те, що у минулому порушили закон.
"Я вважаю, що зараз потрібно створити відповідну правову базу для того, щоб ті люди, які перебувають у виправних установах, особливо у слідчих ізоляторах, а ми знаємо, що багато хто сидить там роками, якщо вони реально хочуть воювати, вони повинні мати таку можливість ", - зазначив військовослужбовець.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Андрій Іллєнко впевнений, що для мобілізації засуджених потрібно створити чіткий правовий каркас.
Нагадаємо, що у жовтні у ЗСУ насамперед призивали артилеристів, штурмовиків, операторів безпілотників, парамедиків, піхотинців, танкістів та водіїв. Армії потрібні солдати не тільки не передову, а й для роботи у тилу та штабах.
"Потреби є у всіх військових спеціальностях - це піхота, танкісти, артилеристи, льотчики, а також десантники. Залежно від спеціальності направляємо людей до відповідних навчальних центрів", - повідомив начальник Львівського ТЦК, полковник Олександр Тищенко.
У навчальних центрах військовозобов'язаних перевіряють. Ті, хто відповідає вимогам, будуть направлені на навчання, а решту можуть повернути до ТЦК.
Раніше повідомлялося, що Міністерство економіки України планує до кінця 2023 року запустити сервіс для бронювання військовозобов'язаних чоловіків.