Заброньованому від мобілізації прийшла повістка: чи потрібно йти до ТЦК

Автор: Корнєєв Ігор

Що робити, якщо у вас є бронь від мобілізації, але вам все одно прийшла повістка? З цього приводу дав роз'яснення адвокат Михайло Лобунько.

Заброньованому від мобілізації прийшла повістка: чи потрібно йти до ТЦК - today.ua

В Україні на період воєнного стану бронь від мобілізації надається високопосадовцям, правоохоронцям, співробітникам критично важливих для економіки країни підприємств.

Однак наявність броні не означає, що вам не може прийти повістка, розповів Михайло Лобунько. За його словами, це може статися через те, що всі необхідні ТЦК та СП дані про громадян не актуалізовані. До того ж військкомати часто безконтрольно висилають повістки, не перевіряючи наявність спеціального обліку у громадянина.

У будь-якому випадку, за словами юриста, після отримання повістки до ТЦК доведеться з'явитися.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

"Звичайно, після отримання повістки тими, у кого є відстрочка від мобілізації у вигляді бронювання, потрібно з’явитись до ТЦК та СП і надати докази бронювання", – зазначив Лобунько.

Також він нагадав, що без добровільної згоди людина, яка має бронь, не може бути за законом призвана до лав збройних сил.

"Якщо ж людина має сумніви щодо дотримання законодавства представниками ТЦК та СП, вона може направити підтверджуючі документи до ТЦК та СП засобами поштового зв’язку – цінним листом", – розповів адвокат.

Заброньованому від мобілізації прийшла повістка: чи потрібно йти до ТЦК

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Який би спосіб ви не обрали, повідомити у Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки свої дані після отримання повістки доведеться.

Нагадаємо, що новий закон про мобілізацію набирає чинності 18 травня. Після цього протягом двох місяців усі чоловіки зобов'язані будуть оновити свої облікові дані у ТЦК та СП. Про те, що їм загрожує у разі відмови, ми писали в нашому матеріалі.