За новим законом про мобілізацію перепишуть усіх ухилянтів за кордоном

Автор: Марченко Любов

Верховна Рада України ухвалила новий закон про мобілізацію. Відповідно до цього закону, усіх ухилянтів, що знаходяться за кордоном, змусять поновити свої військово-облікові дані. Їм доведеться це зробити, щоб мати можливість і надалі отримувати консульські послуги та користуватись усіма пільгами для біженців.

За новим законом про мобілізацію перепишуть усіх ухилянтів за кордоном - today.ua

Про це розповів член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у своєму інтерв'ю, яке він дав виданню OBOZ.UA.

Новий закон про мобілізацію передбачає певні обмеження прав військовозобов'язаних українських чоловіків, які не оновили своїх облікових даних у ТЦК. Зокрема, йдеться про чоловіків мобілізаційного віку, які знаходяться за кордоном. Обмежити їх у правах складніше, ніж тих представників сильної статі, які знаходяться в Україні. Але депутати й тут знайшли спосіб дістати ухилянтів. Їх обмежать у консульських послугах, якщо вони не оновлять своїх облікових даних.

Державі потрібно мати вичерпні дані про весь мобілізаційний ресурс, яким вона володіє. Адже нерідко так трапляється, що чоловікам приходять повістки за адресою їхнього проживання, але їх там давно немає, бо вони фактично знаходяться за кордоном. Отже, щоб не виникало такої плутанини, усім чоловікам треба актуалізувати свої облікові дані в ТЦК.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

За новим законом про мобілізацію перепишуть усіх ухилянтів за кордоном

Водночас, щоб обновити свої дані в ТЦК, їм не обов'язково їхати в Україну. Це можна зробити через консульство, через електронну пошту або й навіть по телефону.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо людина, перебуваючи за кордоном, отримує військово-обліковий документ дистанційно, вона може це зробити через електронну адресу, телефоном, через консульство під час актуалізації, у разі отримання консульських послуг. Тому тут жодних проблем немає і ніяких негативних наслідків для цих людей не буде", - пояснив Веніславський.

Нагадаємо, щодо чоловіків, які залишаються в Україні, то для них якраз можуть настати "негативні наслідки" через ухилення від служби. Зокрема, їх будуть карати адміністративними штрафами, розмір яких становитиме до 60 тисяч гривень.