З'явився докладний список категорій переселенців, яким продовжать виплату державної допомоги ВПО після 1 лютого

Автор: Марченко Любов

В Україні наразі отримують щомісячну державну допомогу ВПО близько 2,6 млн переселенців. Однак із 1 лютого кількість отримувачів цієї допомоги буде скорочено. Більшість переселенців мають до того часу знайти собі роботу. І все ж, виплати залишать для певних категорій населення.

З'явився докладний список категорій переселенців, яким продовжать виплату державної допомоги ВПО після 1 лютого - today.ua

Про це повідомила прес-служба Мінреінтеграції, посилаючись на урядову на постанову №1226, яку було затверджено 21 листопада 2023 року.

Отже, зараз близько 2,6 млн переселенців отримують щомісячну державну допомогу, яка становить 3000 гривень для інвалідів і дітей і 2000 гривень для дорослих працездатних громадян. Однак із 1 лютого виплату цієї допомоги більшості переселенців мають припинити. Відповідно до підрахунків, залишиться тільки близько 170 тисяч отримувачів такої допомоги. В уряді вважають, що півроку (з 1 серпня - відколи було ухвалено таких закон) досить, аби адаптуватись на новому місці та знайти собі роботу.

Та все ж, уряд вирішив розширити коло ВПО, яким буде продовжено виплату державної допомоги ще на півроку.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Зокрема, виплати буде продовжено таким сім'ям:

  • в яких середньомісячний сукупний дохід на одного одержувача не перевищує 4 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
  • у складі сім'ї є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років (включно) або тяжко хворими дітьми; особи з інвалідністю I або II групи; громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або неповнолітніми дітьми з інвалідністю, або особами з інвалідністю I або II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;

З'явився докладний список категорій переселенців, яким продовжать виплату державної допомоги ВПО після 1 лютого

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • у складі сім'ї є фізичні особи, які надають соціальні послуги та отримують компенсацію за їх надання; студенти, які навчаються за денною або дуальною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, місце проживання яких не задеклароване/зареєстроване в гуртожитку;
  • у складі сім'ї є працездатна особа, яка протягом перших 6 місяців отримання виплат ВПО посприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася, почала діяльність як ФОП або отримала грант на бізнес/ваучер на навчання тощо) і середньомісячний дохід якої не перевищує 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Отже, якщо сім'ї переселенців відповідають хоча б одному з цих критеріїв, і виплати їм було вперше призначено після 1 серпня 2023 року, то їм продовжать виплату державної допомоги ще на півроку. Причому, як зазначають у повідомленні прес-служби, виплати продовжуватимуть автоматично.

Нагадаємо, деякі переселенці можуть втратити статус ВПО і, відповідно, грошову допомогу від держави. Є перелік причин, через які виплату державної допомоги можуть скасувати.