З'явилась остаточна інформація щодо підвищення пенсій у 2024 році

Автор: Марченко Любов

Чимало літніх українців очікують на перерахунок пенсійних виплат. Цьогоріч він відбуватиметься у три етапи. Вже є остаточна інформація, коли та як відбуватиметься підвищення пенсій.

З'явилась остаточна інформація щодо підвищення пенсій у 2024 році - today.ua

Про це, зокрема, повідомляє Мінсоцполітики України.

На початку поточного року в Україні відбулося підвищення прожиткового мінімуму. У зв'язку з цим в січні було здійснено перегляд виплат для громадян, які отримують мінімальну та максимальну пенсії. Отож мінімальна пенсія наразі становить 2 361 гривню. А максимальна сума, яку отримують українські пенсіонери, становить 23 610 гривень. Щоправда, ці пенсії, які були оновлені у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму, почнуть виплачувати в новому розмірі лише із березня.

Водночас на січень та липень запланований перегляд пенсійних виплат для громадян, які постраждали від чорнобильської катастрофи. Крім того, переглянуть виплати пенсіонерам, які досягли 65-річного віку та мають повний страховий стаж. Йдеться про чоловіків, які здобули 35 років стажу та жінок, які мають 30 років стажу.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

У січні мінімальна пенсія для цих категорій українців зросла з 2680 до 2840 грн. А вже у липні її підвищать до 3200 грн. Це пов'язано з тим, що у пенсіонерів старше 65 років, які мають повний страховий стаж, не може бути мінімальна пенсія менша за 40% від мінімальної зарплати. А  оскільки в поточному році мінімальна зарплата зростатиме в два етапи (у січні та липні), то й мінімальна пенсія в них має змінитися двічі.

З'явилась остаточна інформація щодо підвищення пенсій у 2024 році

У березні ж поточного року має відбутись щорічна індексація пенсій. Конкретні суми, на які зростуть пенсії під час індексації, стануть відомі лише в другій половині лютого. Проте відомо, що ймовірно йтиметься про 13% від розрахункової пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У квітні підвищення пенсійних виплат також очікуватиме на громадян, які продовжують працювати на заслуженому відпочинку.

Нагадаємо, за підсумками соціального експерименту, мінімальної пенсії українського пенсіонера вистачить лише на два візита до АТБ.