Today.ua

З'явилась інформація щодо приватизації Ощадбанку: до чого готуватися його клієнтам

Державний Ощадбанк буде приватизовано. Звичайно, це відбудеться вже після війни. І очевидно не раніше, ніж через 4 роки після скасування воєнного стану.

Про це стало відомо з інтерв'ю голови правління банку Сергія Наумова, яке він дав для Forbes.

Плани щодо продажу Ощадбанку держава розглядала ще до початку повномасштабної війни. Однак війна поставила їх на паузу, каже голова правління банку. Строк у чотири роки також зараз не виник спонтанно. Такий термін відводився на приватизацію банку ще до війни. Власне, нічого не змінилося, а просто "зависло" до закінчення воєнних дій.

"Після завершення війни "Ощадбанк" можна буде приватизувати за ці ж чотири роки", — каже Наумов.

За словами топ-менеджера, до війни розглядалася участь у приватизації Європейського  банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Йдеться про субординований борг. Цей борг може бути конвертований у капітал. Ці плани не скасовані, а залишилися чинними. Просто обидві сторони перемовин поставили їх на паузу, оскільки, звісно, банк у країні, що воює, ніхто не приватизуватиме.

"Коли ви маєте в капіталі таку поважну інституцію, як ЄБРР, — набагато легше продати велику частку банку стратегічному інвестору", — наголосив Сергій Наумов.

Водночас, клієнтів банку більше непокоять зміни, які можуть статись у роботі з ними після приватизації фінустанови. Адже Ощадбанк несе на собі чимале соціальне навантаження, як основний банк, що займається соцвиплатами. Проте і для вкладників банку, і для його позичальників зміна власника не повинна суттєво вплинути на умови їхнього обслуговування. Втім, про це ще зарано говорити. Адже зараз в Україні триває війна. А отже, навіть відлік тих запланованих чотирьох років поки що не розпочато.

Нагадаємо, ПриватБанк, Ощадбанк та інші банки готують велике зниження відсотків за кредитами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ