З'явилась інформація щодо припинення транзиту російського газу через українську ГТС

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на повномасштабну війну, яку РФ розв'язала проти України, транзит російського газу через українську ГТС все одно триває. Контракт на транспортування газу не розірвано. Відповідно до його умов він триватиме ще трохи більше року – до кінця 2024. Однак наша країна готова розірвати його достроково.

З'явилась інформація щодо припинення транзиту російського газу через українську ГТС - today.ua

Про це заявив голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов в інтерв'ю Радіо Свобода.

За словами очільника Нафтогазу, Україна наразі не може розірвати контракт, адже за його умовами через нашу ГТС газ надходить до європейських партнерів. Європа саме готується до зими, поповнюючи свої запаси блакитного палива. І залишити її на зиму без палива було б не по- партнерськи. Особливо це стосується європейських країн, які не мають виходу до моря, а отже, не можуть отримати скраплений газ морським шляхом. Тому найбільш ймовірно, що транзит російського газу через нашу територію триватиме ще до закінчення 2024 року – так, як це передбачено за умовами контракту.

"Ця угода завершиться до кінця 2024 року, і ми не маємо намірів чи ініціативи її продовжувати... Ми не будемо ініціювати продовження цього транзиту. Контракт завершиться – транзит зупиниться”, – заявив очільник Нафтогазу.

Популярні зараз

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

Проте Україна і зараз будь-якої миті готова до розірвання контракту, адже Росія повністю не розплачується за прокачаний газ. Наразі вона сплатила лише 70% від тієї суми, яка записана в контракті.

З'явилась інформація щодо припинення транзиту російського газу через українську ГТС

Після 2024 року, очевидно, транзитний договір не поновлюватимуть. Принаймні, Україна не бачить такого бажання зі сторони європейських країн. По-перше, Європа вирішила суттєво обмежити споживання газу. По-друге ЄС диверсифікував свої джерела постачання енергоносіїв, і зараз активно використовує скраплений газ. По-третє, навіть якщо Європа до 2025 року повністю не відмовиться від російського газу, то, принаймні, скоротить обсяги його споживання. А це, у свою чергу, дозволить їй перекачувати газ із Росії іншими, менш потужними, газопроводами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Принаймні поки що ніхто з європейських партнерів не звертався до України з проханням щодо продовження транзиту російського газу через українську ГТС після 2024 року. Таким чином, транзитна угода ще діятиме, щонайбільше, рік і два місяці.

Нагадаємо, у Нафтогазі заявили, що цьогоріч Україна вперше не імпортуватиме природний газ, їй вистачить на зиму газу власного видобутку.

Головне