З'явилась інформація, що в Генштабі розглядають питання про демобілізацію частини військовослужбовців

Автор: Марченко Любов

З ухваленням нового закону про мобілізацію набір новобранців у військо пішов жвавіше. Поповнення бойових підрозділів ЗСУ йде швидшими темпами, ніж було до цього. У зв'язку з цим в Генштабі почали обговорення питання про демобілізацію і ротацію військових на фронті.

З'явилась інформація, що в Генштабі розглядають питання про демобілізацію частини військовослужбовців - today.ua

Про це, зокрема, йшлося на спільній нараді парламентського комітету з питань національної безпеки оборони та розвідки, а також представників Генштабу та Міноборони, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

У Генштабі кажуть, що у війську вже відчуваються позитивні наслідки прийняття нового закону про мобілізацію. Процес мобілізації пішов швидше, і поповнення у ЗСУ стало більше. Якщо й далі так триватиме, то вже незабаром на фронті можна буде розпочати масштабну ротацію та часткову демобілізацію військових, які служать давно.

"Намітилася стала тенденція до того, щоб незабаром вийти на такі показники укомплектованості чи створення військових підрозділів, які дозволять ввести бажані механізми ротації, а в середньостроковій перспективі - розглядати можливість демобілізації", - цитує прес-служба представників Генштабу.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Отож, на спільному засіданні депутатів із силовиками йшлося про підготовку законопроекту про демобілізацію. Як відомо, пункт про демобілізацію було включено до законопроекту про мобілізацію, який став законом і набрав чинності з 18 травня. Там пропонувалось дозволити демобілізацію через 36 місяців служби. Але остаточне рішення залишали за Ставкою Верховного головнокомандувача.

З'явилась інформація, що в Генштабі розглядають питання про демобілізацію частини військовослужбовців

Однак цей пункт про демобілізацію зник із законопроекту до другого читання, і за нього не голосували. Це викликало немало запитань у суспільства. Однак у Генштабі пояснили, що на тому етапі ситуація на фронті не залишала можливості навіть для розмов про демобілізацію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тепер така можливість з'явилася. Завдяки притоку новобранців, можна буде частину бійців вивести з фронту на ротацію, а частину й демобілізувати. Саме тому представники військового командування взялися за обговорення відповідного законопроекту із депутатами.

Нагадаємо, нардеп Роман Лозинський вважає, що зниження мобілізаційного віку до 25 років, ймовірно, не останнє.