Українцям спишуть частину боргів за комуналку, що утворилися під час війни

Автор: Марченко Любов

Частині українців спишуть борги за комуналку, які утворилися під час війни. Йдеться про заборгованість, яка виникла упродовж певного періоду під час повномасштабного воєнного вторгнення.

Українцям спишуть частину боргів за комуналку, що утворилися під час війни - today.ua

Списання комунальних боргів за цей період передбачено постановою Кабінету Міністрів №1405 " Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг".

З початку повномасштабної війни чимало українських сімей не мали змоги повністю сплачувати за комунальні послуги і накопичили борги з оплати. Звісно, їх доведеться повертати. Уряд вже зробив перший крок до цього, скасувавши мораторій на відключення електроенергії боржникам.

Та водночас зазначена постанова передбачає часткове позбавлення від тягаря комунального боргу для певної частини боржників. Зокрема, йдеться про мешканців Херсонської громади. Уряд вирішив звільнити їх від комунальних боргів, які були накопичені в період тимчасової окупації міста. Тобто, з 2 березня по 11 листопада 2022 року. Усі борги за комуналку, які вони заробили в цей період, будуть списані.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Українцям спишуть частину боргів за комуналку, що утворилися під час війни

Що стосується тих містян, які сумлінно сплачували за комунальні послуги навіть під час окупації, то їм сплачені суми зарахують як переплату на майбутній період. Тобто вони зможуть тепер заощадити якусь суму на оплаті комуналки.

Про це повідомив у своєму Facebook начальник Херсонської МВА Роман Мрочко. Водночас він попередив херсонців, що наразі є рішення про списання боргів лише за період окупації. Що стосується комунальних боргів за решту часу, то їх треба сплачувати. Навіть якщо йдеться про громадян, які проживають в зоні активних бойових дій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"З моменту деокупації оплата комунальних послуг і борги по ній не скасовуються, навіть в зоні активних бойових дій, до якої наразі входить Херсонська громада", - наголосив Роман Мрочко.

Нагадаємо, українці назвали мінімальну пенсію, якої, на їхню думку, могло би вистачити на прожиття та оплату комуналки.